Samsung Galaxy S6 edge mógłby sprzedawać się świetnie, gdyby nie problem z ekranem

Samsung Galaxy S6 edge mógłby sprzedawać się świetnie, gdyby nie problem z ekranem
14.03.2015 14:34
Samsung Galaxy S6 edge mógłby sprzedawać się świetnie, gdyby nie problem z ekranem
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Mimo, że to Samsung Galaxy S6 będzie się lepiej sprzedawał, to wariant edge jest dużo ciekawszy. Oczywiście zaletą tego modelu jest obustronnie zagięty ekran, lecz koreańska firma może mieć problemy z jego produkcją.

Obydwa nowe flagowce Samsunga bez wątpienia będą sukcesem rynkowym. Już teraz operatorzy zamówili 20 milionów sztuk tych modeli, a w całym 2015 roku do klientów ma trafić ich niemal 50 milionów. Model edge będzie dla wielu tylko ciekawostką, ale prawdopodobnie osiągnie on lepsze wyniki sprzedażowe niż niektóre flagowce konkurencji. Problemem jednak może być jego dostępność.

Azjatycki gigant zakładał, że w drugim kwartale tego roku do klientów trafi między 8, a 8,5 miliona Galaxy S6 edge. Patrząc na przewidywania analityków i poprzednie sukcesy południowokoreańskiej firmy jest to plan, który nie powinien być bardzo trudny do zrealizowania. Jednak na drodze mają stanąć problemy z produkcją zagiętych ekranów.

Ekran Galaxy S6 edge
Źródło zdjęć: © technews.tw
Ekran Galaxy S6 edge

Na powyższym obrazku został pokazany proces produkcyjny obustronnie zagiętego szkła. Należy je podgrzać do 800 stopni Celcjusza i dopiero potem odpowiednio wygiąć. Cały proces jest dość kosztowny i stworzenie takiego jednego ekranu to wydatek około 25 dolarów. Do tej pory zajmowała się tym firma Corning, ale przez niską wydajność jest ona w stanie dostarczyć elementów do jedynie 6-6,5 milionów smartfonów. Dlatego producent odpowiedzialny za serię Galaxy poszukuje nowych dostawców, którzy mogliby wytwarzać dla niego zagięte ekrany.

Oczywiście Koreańczycy zapewne zrobią wszystko, żeby jak najwięcej Galaxy S6 edge trafiło na rynek. Znalezienie nowych dostawców, tak skomplikowanych w produkcji ekranów w krótkim czasie może być bardzo trudnym zadaniem nawet dla takiego giganta. Dlatego jeśli te informacje się potwierdzą to w najbliższych miesiącach może być problem z dostaniem tego smartfona. Na osłodę przypomnę Wam, że edge może pojawić się również w specjalnych edycjach związanych z premierą filmu Avengers.

Źródło: technews.tw via gsmarena.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)