Galaxy S6 ma problem z pamięcią RAM, ale rozwiązanie problemu jest już w drodze

Galaxy S6 ma problem z pamięcią RAM, ale rozwiązanie problemu jest już w drodze

Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
02.05.2015 10:36, aktualizacja: 02.05.2015 12:36

Galaxy S6 oraz wariant S6 edge to świetne, lecz nie idealne telefony. Do braku wymienialnej baterii czy slotu na kartę microSD dochodzą jeszcze problemy z zarządzeniem pamięcią RAM.

Jak podaje Forbes, użytkownicy skarżą się na spowolnienia i zamykanie się aplikacji, co jest spowodowane brakiem wolnej pamięci operacyjnej. Winę ponosi fakt, że nieużywane aplikacje nadal obciążają pamięć RAM, przez co po uruchomieniu kilku produkcji zaczyna jej brakować i urządzenie zwalnia. Rozwiązania na razie są dwa: można zrestartować urządzenie lub zamknąć wszystkie aplikacje w zakładce "multitasking", żeby odzyskać część pamięci.

Co ciekawe, niekoniecznie jest to jednak wina samego Samsunga. Google przyznał bowiem, że tego typu problemy leżą po stronie Androida 5.0 Lollipop, który źle radzi sobie z zarządzaniem pamięcią operacyjną. Ma to zostać naprawione w wersji 5.1.1, która trafiła już m.in. na pokłady pierwszych Nexusów

Koreańska firma szybko wzięła się do roboty, bo część użytkowników Galaxy S6 także dostała już Androida 5.1.1. Prawdopodobnie jest to jednak na razie tylko mała grupka osób pełniących funkcję testerów.

Ponadto na Facebooku Facebooku brytyjskiego oddziału możemy przeczytać:

Małe aktualizacje są w trakcie udostępniania i poprawią wydajność oraz stabilność urządzeń...

Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że stosowna aktualizacja trafi do wszystkich użytkowników jak najszybciej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)