Galaxy S6 będzie długo wyczekiwanym powiewem świeżości?

Galaxy S6 będzie długo wyczekiwanym powiewem świeżości?

Samsung Galaxy S6 - koncept
Samsung Galaxy S6 - koncept
Źródło zdjęć: © Hasan Kaymak
Miron Nurski
04.11.2014 11:44, aktualizacja: 04.11.2014 12:44

Premiera Galaxy Note'a 4 już dawno za nami, więc sezon na plotki i przecieki dotyczące Galaxy S6 możemy uznać oficjalnie za otwarty.

Po sieci krąży jedna, pozornie niewiele wnosząca informacja dotycząca przyszłorocznego flagowca, a mianowicie kodowe oznaczenie, pod jakim jest rozwijany.

Zanim jakiekolwiek urządzenie wyląduje na półkach sklepowych z rynkową nazwą na opakowaniu, firma do wewnętrznych celów używa - teoretycznie - sobie tylko znanego oznaczenia. Wiadomo, że przez ostatnie lata prezentowały się one następująco:

  • Project J - Galaxy S4;
  • Project H - Galaxy Note 3;
  • Project K - Galaxy S5;
  • Project T - Galaxy Note 4.

Ciężko w kolejnych oznaczeniach doszukać się jakiejś głębszej logiki, ale wspólnym mianownikiem w każdym przypadku jest litera alfabetu. Tymczasem powołujący się na swoich informatorów SamMobile donosi, że Galaxy S6 rozwijany jest jako Project Zero.

Taka nazwa kodowa może prowadzić do logicznego wniosku, że Samsung podczas przygotowywania nowego flagowca chce dosłownie "zacząć od zera". Oczywiście podobne plotki pojawiają się co roku i dotychczas niewiele miały wspólnego z rzeczywistością, ale tym razem może być inaczej, gdyż Samsung w zasadzie nie ma innego wyjścia. O ile do tej pory Koreańczycy mogli po prostu co kilkanaście miesięcy pakować trochę lepsze podzespoły do plastikowej obudowy, a tyle teraz nawet wykonane całkowicie z metalu średniaki z linii Galaxy A podniosły designerską poprzeczkę o dwa poziomy wyżej.

Jeśli więc na rynku już teraz mamy nieźle wykonaną Alphę, potężnie wyposażonego i funkcjonalnego Note'a 4 oraz metalowe średniaki, to Samsung będzie musiał się naprawdę postarać, by Galaxy S6 czymś nas zaskoczył przynajmniej pod względem wzornictwa. Niewykluczone jednak, że Project Zero obejmie także inne aspekty, takie jak zasobożerna nakładka TouchWiz. Poza plastikiem jest to chyba druga najbardziej krytykowana cecha urządzeń Samsunga, a ostatnie premiery pokazują, że firma w końcu zaczęła głosów krytyki słuchać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)