Galaxy S6 uratował życie jednej z ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu

Galaxy S6 uratował życie jednej z ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu

Galaxy S6 uratował życie jednej z ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu
Łukasz Skałba
14.11.2015 13:09, aktualizacja: 14.11.2015 14:24

Seria zamachów terrorystycznych w Paryżu wstrząsnęła Europą. Portale społecznościowe zalewane są postami z dopiskiem #prayforParis, a media nie mówią już o niczym innym. Ofiar do tej pory naliczono 153, ale mogłoby ich być więcej... gdyby nie jeden smartfon.

Sytuacja miała miejsce w pobliżu paryskiego stadionu piłkarskiego Stade de France. Podczas gdy w jego wnętrzu odbywał się mecz między reprezentacją Francji i Niemiec, na zewnątrz działo się piekło. Mężczyzna o imieniu Sylwester przechadzał się właśnie dookoła budowli, gdy obok niego nastąpiła eksplozja. Zamachowiec-samobójca detonował bombę wywołując zamęt i panikę. Nasz bohater został trafiony odłamkiem. Wyszedł z tego z lekkim zadraśnięciem. Gdyby nie pewien zbieg okoliczności, nie uszedłby z życiem.

Uratował go telefon, który trzymał w ręku. Traf chciał, że znajdował się on idealnie w miejscu, w które miał uderzyć odłamek wystrzelony przez wybuchającą bombę. Jego wybawicielem była więc komórka, a dokładniej flagowy Samsung Galaxy S6 edge. Urządzenie wzięło na siebie całą energię i uchroniło właściciela przed niechybną śmiercią.

Czy model telefonu miał wpływ na taki rozwój sytuacji? Raczej nie... Chociaż gdyby to była najtańsza, plastikowa chińszczyzna, być może odniesione rany byłyby nieco większe. W każdym razie, jeśli ktokolwiek w tym całym nieszczęściu ma jakieś powody do zadowolenia, to jest to niewątpliwie Sylwester i... firma Samsung. O sytuacji opowiadają wszystkie światowe media, a część z nich podaje również markę i model telefonu. Mimo wszystko, lepiej, żeby to wszystko się nie wydarzyło...

Źródło: VGTV; Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)