Wpadka Samsunga. Galaxy S7 Active jest mniej odporny od zwykłej wersji

Wpadka Samsunga. Galaxy S7 Active jest mniej odporny od zwykłej wersji

Wpadka Samsunga. Galaxy S7 Active jest mniej odporny od zwykłej wersji
Łukasz Skałba
11.07.2016 10:43, aktualizacja: 11.07.2016 12:43

Samsung Galaxy S to flagowa linia smartfonów Samsunga. Obecna jej generacja ma trzech przedstawicieli - Galaxy S7, S7 edge oraz S7 Active. Okazuje się, że zapewnienia producenta nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości.

Samsung Galaxy S7 Active (dostępny wyłącznie w sieci AT&T) to bardziej wytrzymała i odporna wersja siódemki skierowana, jak sama nazwa wskazuje, do najbardziej aktywnych użytkowników. Czym różni się od zwykłego modelu? Przede wszystkim wzmocnioną bryłą. Jest ona grubsza, cięższa i bardziej toporna, ale Samsunga deklaruje, że urządzenie bez szwanku zniesie upadki z wysokości nawet 1,5 metra.

Smartfona ma również certyfikat IP68, który sugeruje, że wytrzyma on pod wodą na głębokości 1,5 metra przez 30 minut. No właśnie, sugeruje… Organizacja Consumer Reports postanowiła jednak to sprawdzić.

Samsung Galaxy S7 Active Fails Our Dunk Test | Consumer Reports

S7 Active wylądował w ciśnieniowym pojemniku z wodą, który symulował ciśnienie jakie wywiera woda na głębokości 1,5 metra. Gdy po 30 minutach wyjęto urządzenie, okazało się, że nie działa ono poprawnie. Na ekranie (który nie reagował na dotyk) pojawiły się zielone linie, a pod szkłem obiektywu (zarówno przedniego, jak i tylnego) pojawiła się wilgoć, para i pęcherzyki powietrza. Zalana była również tacka na kartę SIM.

Był to dosyć zaskakujący wynik, nie tylko dlatego, że produkt dostał międzynarodowy certyfikat wytrzymałości, ale również dlatego, że zwykły wariant S7 (również IP68) przeszedł identyczne testy bez najmniejszego szwanku.

Consumer Reports postanowił więc powtórzyć test używając innego egzemplarza S7 Active. Rezultaty były bardzo podobne. Ekran migał i nie reagował na dotyk, a obiektywy zaparowały. Co ważne, opisywane problemy po kilku dniach nie ustąpiły. Wychodzi więc na to, że szczelniejsze okazały się cieńsze i elegantsze S7 i S7 edge. Toporny Active ma natomiast tendencję do przeciekania.

Samsung zareagował na powyższe doniesienia zapewniając, że Galaxy S7 Active to jeden z najwytrzymalszych telefonów i że do tej pory ten problem zgłosiła bardzo mała liczba osób. Jednocześnie producent zapewnia, że rozpocznie śledztwo w tej sprawie. Być może jest to po prostu wadliwa partia produkcyjna.

Obraz

Przez brak pokrycia certyfikatu IP 68 w rzeczywistości, ekipa Consumer Reports usunęła Samsunga Galaxy S7 Active z listy polecanych smartfonów, mimo że pozostałe jego parametry kwalifikują produkt do bycia na czołowych pozycjach rankingu. Serwis ten podobnie postąpił w 2011 roku z iPhone'em 4, kiedy to telefon nie znalazł się na liście tylko i wyłącznie przez problem z anteną.

A wracając do Samsunga. Myślę, że aby otrzymać telefon, który byłby równocześnie odporny na wodę, jak i na upadki, musimy jeszcze trochę poczekać. Może… Galaxy S7 Active SE? ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)