Galaxy S8 i starsze samsungi z darmowym oprogramowaniem antywirusowym

Galaxy S8 i starsze samsungi z darmowym oprogramowaniem antywirusowym

Android i wirus
Android i wirus
Źródło zdjęć: © aelice / depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
11.05.2017 15:06, aktualizacja: 11.05.2017 17:06

Samsung rozszerzył współpracę z McAfee, dzięki czemu w jego nowych flagowcach w standardzie preinstalowane będzie oprogramowanie antywirusowe amerykańskiej firmy. Na tym jednak nie koniec.

Samsung Galaxy S8/S8+ z antywirusem McAfee

Część producentów smartfonów z Androidem, w tym m.in. Huawei czy Xiaomi, już od jakiegoś czasu dodaje do swoich nakładek skanery antywirusowe. Podobną drogę poszedł Samsung, ale Koreańczycy nie chcą integrować tej funkcji ze swoją nakładką. Wolą postawić na rozwiązania marki McAfee.

W ramach współpracy obu firm Samsung ma preinstalować McAfee VirusScan w modelach Galaxy S8 i S8+. Soft będzie standardowo dostępny w oprogramowaniu nowych flagowców na wszystkich rynkach. Firmy na tym jednak nie poprzestały.

Oprogramowanie McAfee ma być od teraz dostępne za darmo dla posiadaczy starszych flagowców Samsunga. Dotyczy to modeli Galaxy S7 i S7 edge, Galaxy S6 i S6 edge oraz Galaxy Note 5. Dobrze wiedzieć, że Samsung nie zapomina o dużej grupie posiadaczy topowych modeli z poprzednich lat.

Współpraca obejmuje nie tylko smartfony Galaxy

Współpraca Samsunga i McAfee objąć ma także inne typu urządzeń. Amerykanie przygotowali usługę McAfee Security dla Samsung TV, która trafi na starcie trafi do telewizorów dostępnych w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. W przyszłości program ma trafić do modeli sprzedawanych na innych rynkach.

Firmy nie zapominają też o komputerach Samsunga. Wprowadzone w tym roku urządzenia mają mieć preinstalowane oprogramowanie McAfee LiveSafe, a więc to samo, które dodaje m.in. Acer. W tym wypadku znajdzie się pewien haczyk.

Posiadacze komputerów giganta mogą liczyć tylko na wydłużoną 60-dniową licencję próbną. Szkoda, bo ze wszystkich produktów, to właśnie one najbardziej wymagają zabezpieczeń antywirusowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)