Zdjęcie Galaxy S8 krąży po sieci. Nie daj się nabrać, to fake

Zdjęcie Galaxy S8 krąży po sieci. Nie daj się nabrać, to fake

Fake
Fake
Źródło zdjęć: © fotoscool / depositphotos.com
Miron Nurski
05.01.2017 13:37, aktualizacja: 10.01.2017 15:55

Czy to już? Samsung Galaxy S8 wyciekł na zdjęciu? Niestety muszę Was rozczarować - fotka, która obiegła dziś serwisy branżowe została sfałszowana.

Zdjęcie rzekomo przedstawiające tegorocznego flagowca wylądowało na chińskim mikroblogu Weibo, a przechwycił i upublicznił je serwis SlashLeaks.

Samsung Galaxy S8? Nie sądzę
Samsung Galaxy S8? Nie sądzę© Weibo / SlashLeaks

Na pierwszy rzut oka fotografia wygląda dość realistycznie i pokrywa się z plotkami o wąskich ramkach i braku fizycznych przycisków na froncie. Bliższe oględziny wskazują jednak na to, że to fake. I nie mówię tu nawet o tym, że na ekranie nie widać przycisków software'owych, bo te można ukryć.

Zwróćcie uwagę na proporcje ekranu

Samsung dotychczas stosował klasyczne, panoramiczne proporcje 16:9. Istnieje cień szansy na to, że w S8 proporcje się zmienią, aby - nazwijmy to - multimedialny obszar 16:9 nie był ucięty przez pasek z programowymi przyciskami. Taki zabieg został zastosowany w modelu Xiaomi Mi MIX - producent wykorzystał ekran 17:9.

Obraz

Pobawiłem się jednak chwilę w Photoshopie i - jak widać - telefon na zdjęciu z wycieku nie ma ani wyświetlacza 16:9, ani 17:9. Z kolei na 18:9 ekran jest za krótki. Osoba stojąca za tym fotomontażem najpewniej rozciągnęła panel na oko nie zwracając uwagi na proporcje.

Co się stało ze skanerem tęczówki?

Galaxy S7 edge skanera tęczówki nie miał, ale Note7 (świeć Panie nad jego duszą) już tak. Tymczasem telefon z "wycieku" ma taki sam układ otworów nad ekranem co S7. Osobiście w regres nie wierzę.

"Galaxy S8", S7 edge oraz Note 7
"Galaxy S8", S7 edge oraz Note 7

Warto również zwrócić uwagę na symetrię (a raczej jej brak). O ile S7 faktycznie jest niesymetryczny, o tyle w Nocie 7 na ten aspekt położono dość duży nacisk; przód i tył telefonu to lustrzane odbicia, a głośnik z otworami na aparat do selfie, skaner tęczówki i inne czujniki ulokowane są na środku górnej ramki. W "S8" symetrii ponownie brak.

Na sensowne wycieki odnośnie wyglądu jeszcze trochę poczekamy

Od jakiegoś czasu mówi się, że Galaxy S8 będzie miał swoją premierę w kwietniu. Powołujący się na "branżowe źródła" serwis Naver twierdzi, że prezentacja odbędzie się dokładnie 18 kwietnia.

Jeśli to prawda, na wiarygodne wizualizacje, szkice czy zdjęcia poczekamy zapewne przynajmniej do połowy marca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)