Samsung Galaxy S9 - wyciekają kolejne szczegóły. Flagowiec będzie lepszy niż mogło się wydawać?

Samsung Galaxy S9 - wyciekają kolejne szczegóły. Flagowiec będzie lepszy niż mogło się wydawać?

Galaxy Note8
Galaxy Note8
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
12.01.2018 12:16, aktualizacja: 12.01.2018 18:23

Gdy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wyglądu i specyfikacji Galaxy S9, część osób nie kryło rozczarowania domniemanym brakiem istotnych nowości. Okazuje się, że Samsung może mieć jeszcze kilka asów w rękawie.

Użytkownik reddita o nicku minhvn udostępnił zdjęcie, na którym miało zostać uwiecznione opakowanie Galaxy S9. A konkretnie ta część, na której wyszczególnione są najważniejsze elementy specyfikacji oraz funkcje.

Opakowanie Samsunga Galaxy S9?
Opakowanie Samsunga Galaxy S9?© minhvn / reddit.com

Oczywiście fotka mogła zostać sfałszowana, ale - póki co - nic na to nie wskazuje. Wygląda to dość wiarygodnie.

Przejdźmy do omówienia spodziewanych nowości.

Aparat ze zmienną przysłoną f1,5/f2,4

Wygląda na to, że do Galaxy S9 Samsung wpakuje aparat, który wcześniej zastosował w modelu W2018. Ten uzbrojony jest w mechanizm pozwalający płynnie zmieniać wartość przysłony.

Jaki jest cel takiego rozwiązania? O wyjaśnienie poprosiłem Marcina Watemborskiego z Fotoblogii.

Przysłona F/1,5 to bardzo jasny otwór względny. Przy fotografowaniu za dnia, w pełnym słońcu, niską czułością i bardzo krótkim czasem naświetlania (nawet 1/8000s) te parametry mogą być niewystarczające do uzyskania poprawnej ekspozycji i zdjęcie będzie przepalone. Domknięcie otworu względnego, czyli wpuszczenie do matrycy mniejszej ilości światła, pozwoli na poprawne ustawienie ekspozycji. Niestety wiąże się to też z wiekszą głębią ostrości, przez co w niektórych sceneriach tło może nie być tak atrakcyjnie rozmyte.

Jeśli chodzi o przysłonę, f/1,5 jest w tym momencie najwyższą jasnością na rynku smartfonów. O ile w nocy jest to nieocenione (do matrycy dociera więcej światła), o tyle w dzień taki aparat mógłby się okazać - kolokwialnie mówiąc - za dobry.

Aparaty cyfrowe lepiej radzą sobie z niedoświetlonymi scenami niż z prześwietlonymi. Z ciemnych partii udaje się wyciągnąć detale, lecz w przepalonych partiach ich po prostu nie ma.

Zmienna przysłona ma sprawić, że smartfon będzie bardzo dobrze radził sobie z robieniem zdjęć w każdych warunkach; zarówno w nocy, jak i w słoneczny dzień. Możliwe, że w oprogramowaniu pojawią się dodatki, które wykorzystają zmienną przysłonę w jakiś pomysłowy sposób.

Na opakowaniu wspomniano także o wykorzystywanej od czasów Galaxy S7 technologii Dual Pixel, dzięki której smartfon ma szybko ustawiać ostrość.

Super Slow-mo

Super Slow-Motion to technologia stosowana przez Sony w topowych Xperiach. Podczas nagrywania wideo smartfon jest w stanie przez ułamek sekundy zarejestrować 960-klatek na sekundę, co pozwala na uzyskanie ponad 30-krotnego spowolnienia bez utraty płynności.

Już we wrześniu ubiegłego roku pojawiły się plotki, że Samsung pracuje nad sensorem będącym odpowiedzią na rozwiązanie Sony. Jeśli Galaxy S9 naprawdę będzie miał taką funkcję, Koreańczycy wytrącą konkurentowi z ręki największego asa.

Głośniki stereo

Głośniki stereo to coś, czego zawsze mi w samsungach brakowało. Już wcześniej mówiło się, że w Galaxy S9 brak ten zostanie uzupełniony i wygląda na to, że mamy tego kolejne potwierdzenie.

Głośniki mają być tworzone razem z AKG, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że Samsung jest właścicielem tejże firmy. Już w przypadku Galaxy S8 do zestawu dokładane są słuchawki tej marki.

Galaxy C9 Pro — smartfon Samsunga z głośnikami stereo
Galaxy C9 Pro — smartfon Samsunga z głośnikami stereo

Prawdopodobnie firma zastosuje jeden głośnik na dolnej krawędzi oraz drugi nad wyświetlaczem; podobnie jak w przypadku Galaxy C9 Pro.

W tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu

Wygląda na to, że - zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami - mniejszy Galaxy S9 będzie miał 4 GB RAM-u. Już w przypadku Galaxy S8 ciężko było to uznać za wartość wystarczającą. Chiński wariant S8+ oraz Galaxy Note8 udowadniają, że 6 GB RAM-u robi ogromną różnicę.

Galaxy S8+ (6GB RAM) vs. Galaxy S8 (4GB RAM) Speed Test

Mniejsza S-dziewiątka najpewniej nie będzie miała też podwójnego aparatu z teleobiektywem. 6 GB pamięci operacyjnej o dodatkowa matryca mają być zarezerwowane dla większego Galaxy S9+. Szkoda.

Z punktu widzenia konsumenta jedną z największych zalet Galaxy S8 jest to, że użytkownik może dobrać rozmiar bez drastycznych różnic w funkcjonalności. Nietrudno się jednak domyślić, że jest to problem dla Samsunga, który ma problemy z zachęceniem użytkowników do wydania kilkuset złotych więcej na większy model.

Tak ma wyglądać Galaxy S9+
Tak ma wyglądać Galaxy S9+© twitter.com/OnLeaks / 91mobiles.com

Przypomnę, że Galaxy S9 ma zostać zaprezentowany na targach MWC 2018, które startują 26 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)