Samsung Galaxy Skin - taka jest przyszłość smartfonów? [wideo]

Samsung Galaxy Skin - taka jest przyszłość smartfonów? [wideo]
08.09.2011 09:59
Fot. 9gag.com
Fot. 9gag.com
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Dwurdzeniowe procesory i wyświetlacze pozwalające na korzystanie z technologii 3D bez dodatkowych okularów to już rzeczywistość. Co będzie dalej? Odpowiedzią na to pytanie może być niezwykły koncept Samsunga Galaxy Skin. Smartfona wyposażonego w wyświetlacz, który można dowolnie wyginać.

Oryginalny Galaxy Skin to koncept, który według projektanta ma zostać wyposażony w 4-calowy, elastyczny wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Niezwykłe urządzenie miałoby pracować w standardach GSM, GPRS, EDGE, HSDPA i HSUPA.

Telefon miałby nagrywać klipy w jakości HD 720p i obsługiwać popularne kodeki MPEG4, H.264, Dvix HD, Xvid, VC-, 3GP, WMV, MKV i FLV. Futurystyczna komórka działa pod kontrolą specjalnie przygotowanego systemu Android.Flexy, który jeszcze lepiej dostosowuje treści wyświetlane na ekranie do aktualnej pozycji telefonu.

Fot. 9gag.com
Fot. 9gag.com

We wnętrzu obudowy sprzętu Samsunga miałby znaleźć się procesor o taktowaniu 1 GHz, moduł Bluetooth 3.0 oraz WiFi w standardzie b/g/n. Koncept ma aparat 8 Mpix z autofocusem oraz kamerę do wideorozmów (VGA).

Fot. 9gag.com
Fot. 9gag.com

Autorem konceptu smartfona Samsung Galaxy Skin jest projektant Heyon You. Oprócz giętkiego wyświetlacza, komórka ma korzystać z przezroczystej baterii. To wciąż tylko koncept, jednak praca nad przezroczystą baterią trwa już na uniwersytecie Stanforda.

Researchers Create Transparent Lithium-Ion Battery

Ciekawe jak długo będzie trzeba czekać na produkcję podobnych urządzeń.

Źródło: phonearena9gag

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)