Samsung Galaxy Tab A [recenzja konkursowa #3]

Samsung Galaxy Tab A [recenzja konkursowa #3]

Samsung Galaxy Tab A
Samsung Galaxy Tab A
Źródło zdjęć: © Magda Maliszewska
Redakcja Komórkomanii
18.08.2015 12:30, aktualizacja: 18.08.2015 16:54

Moje pierwsze wrażenie po wyjęciu Samsunga z pudełka - wow przez duże „W”. Design rewelacyjny w połączeniu z grafitowym kolorem zachwyca na wstępie. 9,7” również robi swoje. Jak każdemu wiadomo, rozmiar jednak ma znaczenie.

[b]Poniższa recenzja została przygotowana przez uczestnika konkursu [url=http://komorkomania.pl/31317,rozstrzygniecie-i-etapu-konkursu-zostan-testerem]"Zostań testerem"[/url] zorganizowanego we współpracy z firmą Samsung.[/b]

Mimo tak dużych wymiarów jak na tablet, jest on bardzo poręczny i wygodny. Obudowa gładka, ale nie śliska pozwala na swobodne utrzymanie tabletu nawet w jednej ręce. Dzięki temu mogłam się z nim praktycznie nie rozstawać. Jeden minus na dzień dobry to nienaładowana bateria.

Człowiek już się chciał dobrać do tabletu a tu klops. Najpierw trzeba naładować. Po niecałych trzech godzinkach mogłam już rozpocząć testowanie a oto jego wyniki.

Samsung Galaxy Tab A ma jedną małą wadę. Nie posiada wejścia na kartę SIM. Możliwe jest tylko połączenie z internetem przez Wi-Fi. Wymieniam to jako wadę tylko ze względu na to, iż w domu nie posiadam routera Wi- Fi, przez co nie mogłam się nim w pełni cieszyć w domu. Ale dla chcącego nic trudnego, tak więc zostawałam po pracy w biurze i korzystałam z dobrodziejstw sieci bezprzewodowej. Pracę samego sprzętu oceniam na 6 z plusem.

Mimo zainstalowania kilku aplikacji i długiego eksploatowania, samsung spisywał się równie dobrze po 5 godzinach. Wytrzymałość baterii bardzo dobra. W tym miejscu muszę podkreślić jedną wielką zaletę Samsunga Tab A. Mimo tak długiej pracy tablet się nie nagrzewa. Mój telefon po półgodzinnym graniu wręcz gorący. Jeszcze trochę i można by było smażyć na nim jajko. Dlatego też bardzo pozytywnym zaskoczeniem był brak efektu piekarnika przy użytkowaniu tabletu.

Samsung Galaxy Tab A
Samsung Galaxy Tab A© Magda Maliszewska

Jakość wyświetlacza zadowalająca jednak nie powalająca. Przyzwyczajona do wysokiej jakości wyświetlaczy Super AMOLED jestem troszkę rozczarowana Galaxy Tabem A. Mimo wszystko ta jakość w zupełności wystarczająca. Wyświetlacz kojarzy się z aparatem fotograficznym (przynajmniej mi). A ten w Samsungu Tab A jest po prostu dobry. Zdjęcia wychodzą ładne i dokładne zwłaszcza przy naturalnym świetle. W pomieszczeniach ze sztucznym światłem jest już trochę gorzej. No ale tablet nie służy do robienia sesji zdjęciowych.

Sama praca na samsungu jest bardzo przyjemna. Intuicyjne menu, duże wyraźne ikony umilają użytkowanie. Zainstalowane aplikacje typu pakiet MS Office pozwalają na wykorzystanie tabletu również w pracy. Polecam ten sprzęt dla osób, które często bywają w podróży. Bateria trzyma bardzo długo, sam tablet jest lekki i poręczny. Czego chcieć więcej.

Po dość krótkim użytkowaniu mogę szczerze stwierdzić, iż Samsung Tab A jest dobrym produktem dla ludzi o zwykłych potrzebach. Amatorów super wypasionych sprzętów ten model może nie zadowolić.  Mnie pasuje w 100%...no może w 99% przez to Wi- Fi.

Autorka recenzji: Magda Maliszewska

Recenzja przygotowana w ramach konkursu "Zostań testerem" zorganizowanego we współpracy z firmą Samsung.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)