Samsung Galaxy Watch 3 z gestem, którego jeszcze nie było. To mi się podoba

Samsung Galaxy Watch 3 z gestem, którego jeszcze nie było. To mi się podoba

Tak ma wyglądać Samsung Galaxy Watch 3
Tak ma wyglądać Samsung Galaxy Watch 3
Źródło zdjęć: © Evan Blass
Patryk Korzeniecki
27.07.2020 10:07, aktualizacja: 27.07.2020 12:23

Samsung Galaxy Watch 3 pozwoli na nietypowy sposób obsługi niektórych funkcji. Ponoć producent może także wprowadzić funkcje wykrywania upadków i możliwość skalowania interfejsu do użytkownika. Z pewnością skorzystają z tego osoby ze słabszym wzrokiem.

Gesty w smartwatchach nie są niczym nowym. W praktycznie każdym urządzeniu tego typu znajdziemy opcję wyświetlania godziny przy wykonaniu odpowiedniego ruchu nadgarstka. Google w systemie Wear OS pozwala także na wykorzystanie go do częściowej nawigacji i przewijania treści. Samsung ma jeszcze inny pomysł.

Samsung Galaxy Watch 3 - do obsługi wykorzystasz... pięść

Samsung Galaxy Watch 3 ma umożliwiać sterowanie poprzez ruchy ręki. Oprócz standardowego wyświetlenia godziny po obróceniu ręki użytkownik prawdopodobnie będzie mógł odebrać nadchodzące połączenie poprzez zaciśnięcie i rozluźnienie pięści oraz odrzucić je za pomocą potrząśnięcia dłoni.

Co więcej, pierwszy z gestów ma być także przewidziany do wykonywania zdjęć lub rozpoczęcia nagrywania wideo.

Źródło informacji (serwis XDA Developers) nie precyzuje, w jaki sposób miałyby działać gesty. O ile obrócenie nadgarstka można wykryć czujnikami ruchu (akcelerometrem i żyroskopem), o tyle w przypadku zaciskania pięści sytuacja wymaga najpewniej dodatkowych podzespołów. Prawdopodobnie Samsung wykorzysta pewien rodzaj sensorów zbliżeniowych, które będą wykrywały ruchy palców.

Pomysł Samsunga uważam za świetny. Dzięki niemu użytkownik mógłby w niektórych sytuacjach używać do obsługi zegarka tylko jednej ręki - niesamowicie użyteczne. Jednocześnie pokazuje, jak wiele jeszcze można poprawić w urządzeniach noszonych na ręce.

Samsung Galaxy Watch dostanie ponoć funkcję wiadomości SOS i modyfikacji interfejsu

Zegarek dzięki wbudowanym czujnikom ruchu ma wykrywać upadek użytkownika. W takim wypadku ma dzwonić przez minutę. W przypadku braku reakcji roześle lokację i kilkusekundowe nagranie z mikrofonu do pięciu zdefiniowanych kontaktów.

Poza tym w Samsungu Galaxy Watch 3 wykonywanie zrzutów ekranu ma być wygodniejsze. Poprzednio należało przytrzymać dolny przycisk i zakręcić tarczą w lewo. W nowym modelu ma wystarczyć jednoczesne kliknięcie obu bocznych przycisków. Warto wspomnieć o możliwości zmiany rozmiaru elementów interfejsu oraz nakładania filtru kolorystycznego dla większej czytelności.

Samsung w modelu Galaxy Watch 3 ma zaimplementować powyższe tarcze
Samsung w modelu Galaxy Watch 3 ma zaimplementować powyższe tarcze© XDA Developers

Samsung Galaxy Watch 3 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany 5 sierpnia 2020 roku na wydarzeniu Samsung Unpacked. Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze ma przygotować Samsung w opisywanym zegarku, to możecie zajrzeć do podsumowania przecieków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)