Samsung Game Tuner to wymarzona aplikacja dla mobilnych graczy

Samsung Game Tuner to wymarzona aplikacja dla mobilnych graczy

Przyjaciele grający na smartfoanch
Przyjaciele grający na smartfoanch
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
15.10.2015 07:58, aktualizacja: 15.10.2015 10:43

Samsung właśnie zaprezentował aplikację, którą chętnie ściągnąłby każdy fan gier mobilnych, ponieważ dzięki niej mógłby odkryć pełen potencjał ulubionych tytułów.

Gry mobilne z każdym miesiącem wyglądają coraz lepiej, ale jednocześnie potrzebują mocniejszych podzespołów. Niestety - nawet na wydajnym smartfonie - wiele tytułów nie może rozwinąć skrzydeł, ponieważ nie wykorzystują pełnej rozdzielczości ekranu oraz działają z ograniczoną przez producentów liczbą klatek na sekundę. Ma to swoje plusy - dzięki temu poziom naładowania baterii nie znika w zastraszającym tempie - ale maniakom mobilnych gier może to przeszkadzać. Właśnie dla nich - jak informuje Android Police - Samsung stworzył specjalną aplikację o nazwie Game Tuner.

Jej działanie jest bardzo proste, pozwala ona ustalić rozdzielczość oraz liczbę klatek na sekundę z jaką będzie działać dana gra. Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, nie jest to skomplikowana aplikacja i każdy łatwo będzie mógł dostosować ulubione tytuły do swoich wymagań. Na razie niestety tylko Galaxy S6 edge+ oraz Note'a 5 mogą z niej skorzystać, ale jest już przygotowywana wersja dla Galaxy S6 oraz Galaxy S6 edge.

Samsung Game Tuner
Samsung Game Tuner© Google Play

Świetny pomysł

Na razie aplikacja ta dostępna jest tylko na najnowsze topowe urządzenia, ale mam nadzieję, że z czasem trafi również na inne smartfony. Moim zdaniem na flagowcach jest to ciekawy tytuł, który przypadnie do gustu maniakom, ale jedynym realnym plusem może być ograniczenie rozdzielczości i płynności animacji w celu zwiększenia czasu pracy na jednym ładowaniu.

Od razu zaznaczę, że Game Tuner na razie nie został zapowiedziany na inne urządzenia niż topowi przedstawiciele serii Galaxy i nie wiadomo czy w ogóle pojawi się na średniakach. Szczerze mówiąc nie liczyłbym na to w przypadku budżetowców, ale już średnia półka sporo mogłaby na tym zyskać.

W połowie wakacji sprawiłem sobie nowy komputer - ponieważ stary zaczynał się już rozpadać - i jednym z pierwszych planów było przejście Wiedźmina 3. Kupiłem go od razu, ale po zainstalowaniu wszystkiego prawie się załamałem. Gra była kompletnie niegrywalna. Mój nowy notebook sobie nie poradził i wyglądało na to, że jedynie straciłem pieniądze na Wieśka. Na szczęście po pewnym czasie zainstalowałem wszystkie dodatki, uruchomiłem specjalny program do optymalizacji i usiadłem do grania. Wszystko zaczęło śmigać przyzwoicie i chociaż sam próbowałem zmieniać ustawienia graficzne kilkukrotnie, to nie udało mi się osiągnąć tak dobrego efektu.

Dlatego twierdzę, że z tej aplikacji mogliby ucieszyć się głównie posiadacze urządzeń ze średniej półki. Wiele mobilnych tytułów, które aktualnie są niegrywalne na ich urządzeniach zaczęłyby działać. Grafika nie byłaby wtedy najwyższych lotów, ale dla mnie nie jest to najważniejszy element. Jeśli jakiś tytuł naprawdę mi się podoba to wolę przejść go na rozdzielczości HD czy nawet 480p niż nie móc zagrać ze względu na nieprzystosowanie do mojego smarfona. Na razie nie wiadomo, na ile udałoby się Samsungowi zoptymalizować tę aplikację, żeby radziła sobie również na mniej zaawansowanych smartfonach, ale jest to potencjalny hit koreańskiej firmy. Niech tylko będzie dostępny nieco szerzej...

Źródło: androidpolice.com via czytelnik Grenland (Dzięki!)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)