Samsung chce zwiększyć czas pracy inteligentnej galanterii giętkimi bateriami

Bateria
Bateria
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak

28.10.2015 15:06, aktual.: 28.10.2015 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z największych problemów inteligentnych gadżetów takich jak zegarki czy opaski są bez wątpienia baterie. Pomysłem Samsunga na poradzenie sobie z tym są giętkie ogniwa. Oprócz zwiększenia czasu pracy, mogą one przysłużyć się też do stworzenia zupełnie nowych urządzeń.

Jeśli śledzicie moje teksty o inteligentnych zegarkach i opaskach, to na pewno wiecie, że moim największym zarzutem w stosunku do tych gadżetów są ich baterie. Dwa lub trzy dni na jednym ładowaniu to moim zdaniem zdecydowanie zbyt mało i właśnie dlatego z nadzieją patrzę na nowe rozwiązania, które pojawiają się na rynku. Co prawda Miron twierdzi, że czas pracy smartwatchy może nigdy nie być wyraźnie dłuższy, ale ja cały czas mam nadzieję na urządzenia z bateriami starczającymi na kilka tygodni. Wśród firm, które mogą dokonać przełomu w tej kwestii jest LG Chem, czyli oddział koreańskiego producenta działający w branży chemicznej.

Stepped Battery w LG G2
Stepped Battery w LG G2

Bardzo dawno temu pokazał on "baterie schodkowe", zakrzywione ogniwa oraz takie, które mieściły się w kablu, więc można było je do woli wyginać. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie może przyjąć się na rynku inteligentnych gadżetów. Poza tym Koreańczycy opracowali także sześciokątne akumulatory, które właśnie ze względu na swoją budowę mają pasować idealnie do smartwatchy i wypełniać każdy wolny zakamarek okrągłej obudowy. Bez wątpienia LG może w tej branży wprowadzić jeszcze kilka ciekawych rozwiązań, ale nie należy zapominać o Samsungu, który na tym rynku także może zapoczątkowac rewolucję.

Jak informuje HotHardware, większa z koreańskich firm na targach InterBattery 2015 w Seulu pokazała nowe rozwiązania, które przeznaczone są właśnie dla inteligentnych gadżetów.

Samsung Stripe i Samsung Band
Samsung Stripe i Samsung Band© hothardware.com

Pierwszym jest Samsung Stripe, czyli niezwykle cienkie (0,3 mm!) ogniwo, które zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości. Jak widzicie na zdjęciu można je dowolnie wyginać, co oznacza że jest przeznaczone nie tylko dla inteligentnych opasek fitness, ale również urządzeń, które jeszcze nie zostały pokazane. Nie wiadomo jakiej pojemności jest taki akumulator, ale wydaje się on świetny dla inteligentnej odzieży jak koszulki, opaski na głowę, buty czy bransoletki. To rozwiązanie daje ogromne możliwości, ponieważ można je zastosować niemal wszędzie.

Drugą z nowości jest Samsung Band, czyli opaska stworzona z myślą o inteligentnych zegarkach. Według założeń możliwe będzie dołączenie takiego dodatku do smartwatcha, co mogłoby zwiększyć pojemność jego baterii nawet o więcej niż 50%. Koreańczycy zapewniają, że taki akumulator może być zginany nawet 50 tysięcy razy. Oznacza to, że nawet przy założeniu, że zegarek byłby zakładany i zdejmowany 10 razy dziennie bateria i tak powinna przetrwać kilkanaście lat. Obydwa ogniwa są na razie prototypowe i nie wiadomo kiedy trafią na rynek.

Koncept składanego smartfona Samsunga z CES 2015
Koncept składanego smartfona Samsunga z CES 2015© Samsung

Warto w tym miejscu wspomnieć, że według wcześniejszych przecieków wyginany lub składany smartfon Samsunga może zostać pokazany już w styczniu przyszłego roku. Potwierdzają to nowe informacje z SamMobile, które redakcja dotarła do nazwy kodowej takiego urządzenia - SM-G929F. Jeszcze ciekawsze jest to, że jednym z krajów do którego ma trafić taki telefon jest właśnie Polska!

Czy w tym urządzeniu także zostanie zaprezentowana elastyczna, jeszcze niezaprezentowana bateria? A może akumulator zostanie ukryty w niewyginającej się części obudowy? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo jednak, że Samsung poczynił już kolejny krok ku produkcji całkowicie elastycznych urządzeń, bo zapewne po ekranach i bateriach przyjdzie kolej także na inne podzespoły.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)