Samsung i Planet Heroes chcą posprzątać planetę. Jest na to aplikacja [#wSkrócie]

Mira Sun, Ambasador Republiki Korei w Polsce
Mira Sun, Ambasador Republiki Korei w Polsce
Miron Nurski

16.04.2019 23:28, aktual.: 17.04.2019 01:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Białymstoku powstał trzeci, po rzeszowskim i lubelskim, Inkubator Samsunga. Tym razem firma ma zamiar wesprzeć start-upy działające na rzecz społeczeństwa i środowiska. Jednym z nich jest Planet Heroes.

Planet Heroes to polski start-up, który postawił sobie za cel wysprzątanie planety. Cała idea przedsięwzięcia bazuje na crowdfundingu. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji oraz strony internetowej użytkownicy będą mogli finansowo wesprzeć osoby chcące przeprowadzić akcję sprzątania planety.

Projekt postanowił wspomóc Samsung w ramach nowo powstałego Inkubatora w Białymstoku. Na wsparcie z jego strony mogą liczyć wszystkie start-upy kierujące się społeczną odpowiedzialnością.

  • Innowacja jest kluczem do rozwoju gospodarczego kraju, tym bardziej w erze technologii rozwijającej się z prędkością światła - powiedziała obecna na otwarciu podlaskiego Inkubatora Ambasador Republiki Korei w Polsce, Mira Sun.

Pomysł Przemysława Pyziela, założyciela Planet Heroes, spotkał się z uznaniem na arenie międzynarodowej i został wyróżniony podczas Forum Narodów Zjednoczonych ds. Nauki i Polityki w sprawie Środowiska w Nairobi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)