Samsung Internet dla gogli Gear VR to przeglądarka jakiej jeszcze nie było

Samsung Internet dla gogli Gear VR to przeglądarka jakiej jeszcze nie było

Wirtualna rzeczywistość
Wirtualna rzeczywistość
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
02.12.2015 14:59, aktualizacja: 02.12.2015 15:59

Jednym z trendów, o którym w ostatnim czasie mówi się coraz więcej jest wirtualna rzeczywistość. Samsung właśnie zrobił potężny krok ku temu, żeby stała się ona jeszcze bardziej interesująca dla przeciętnego użytkownika.

Obraz

Lider rynku smartfonów właśnie zapowiedział nowy projekt, który wydaje się być bardzo ciekawy i dla wielu może być on nawet bardziej przydatny na goglach niż specjalne gry. Chodzi o "Samsung Internet for Gear VR", czyli po prostu przeglądarkę internetową stworzoną z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości.

Samsung Internet for Gear VR
Samsung Internet for Gear VR© Samsung

Jak widać na grafikach promocyjnych, jest ona stworzona w 360 stopniach, co znaczy, że obracając głową użytkownik będzie widzieć kolejne karty. Sterowanie również ma być bardzo przyjemne, ponieważ do uruchomienia którejś pozycji w menu wystarczy się na nią po prostu patrzeć. Tak ma działać "Gaze Mode" i jeśli będzie to funkcjonować poprawnie to chyba nie ma lepszego sposobu na obsługę takiej przeglądarki. Szczególnie, że do wpisywania tekstu wystarczy głos. Napisanie czegokolwiek mogłoby być bardzo irytujące, ale dzięki komendom głosowym nie powinno to być specjalnie uciążliwe.

Samsung Internet for Gear VR
Samsung Internet for Gear VR© Samsung

To nie koniec ciekawych informacji związanych z tą przeglądarką, ponieważ po odpaleniu YouTube'a będzie można oglądać nie tylko filmy 3D, ale i wideo w 360 stopniach.

Samsung Internet for Gear VR
Samsung Internet for Gear VR© Samsung

Ponadto można zsynchronizować karty z przeglądarką Samsunga. Rozwiązanie dla VR oferuje również znane z niej funkcje, więc użytkownicy aplikacji koreańskiej firmy będą czuli się jak w domu. Wszyscy zainteresowani mogą już dzisiaj ściągnąć odpowiednią aplikację ze sklepu Oculusa.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szkoda, że to rozwiązanie jest na razie tak mocno ograniczone, ponieważ wydaje się świetne do przeglądania sieci. Oczywiście dłuższe czytanie mogłoby być mało komfortowe, ale obejrzenie kilku stron internetowych czy też filmów zapewne dawałoby ogromną frajdę. Mam nadzieję, że niedługo odpowiednia przeglądarka trafi do sklepu Google Play i każdy posiadacz kartonowych gogli będzie mógł cieszyć się chociaż namiastką rozwiązania Samsunga.

Na koniec przypomnę, że konsumencka wersja gogli Gear VR kompatybilna jest wyłącznie ze smartfonami Galaxy S6, S6 edge, S6 edge+ oraz Note 5, ale z nowej przeglądarki skorzystają także posiadacze gogli Innovator Edition dla Note'a 4 i S6 (edge). Finalny model wylądował już na stronie polskiego oddziału Samsunga, więc zapewne na dniach ruszy jego sprzedaż.

Źródło: Samsung via phonearena.com*

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)