Samsung ISOCELL HM1 to nowy sensor 108 Mpix. Został użyty w Galaxy S20 Ultra

Samsung ISOCELL HM1 to nowy sensor 108 Mpix. Został użyty w Galaxy S20 Ultra

Samsung ISOCELL HM1 to nowy sensor 108 Mpix. Został użyty w Galaxy S20 Ultra
Patryk Korzeniecki
12.02.2020 16:42, aktualizacja: 12.02.2020 17:42

Samsung ISOCELL HM1 potrafi łączyć jeszcze więcej pikseli niż HMX, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej jakości zdjęć.

Samsung Galaxy S20 Ultra to najlepszy (i największy) przedstawiciel nowej linii S20. Smartfon wyposażono w ekran Dynamic AMOLED 6,9 cala, procesor Exynos 990, peryskopowy teleobiektyw i aparat główny 108 MP. Pojawiły się szczegóły na temat największej matrycy. I nie, nie jest to Samsung HMX.

Samsung Galaxy S20 Ultra zrobi lepsze zdjęcia dzięki technologii Nonacell

Samsung w matrycy HMX zaprezentował technologię ISOCELL Plus, która polega na oddzieleniu poszczególnych komórek światłoczułych, co zmniejsza interferencje kolorów między komórkami. W wersji z plusem producent zamienił metal na specjalny materiał, który jeszcze lepiej izoluje optycznie poszczególne punkty na matrycy.

Samsung wykorzystał technologię ISOCELL Plus również do budowy sensora HM1. Użyty on został w Samsungu Galaxy S20 Ultra. To jednak nie jedyne rozwiązanie podnoszące jakość obrazu.

Obraz

Technologia Tetracell z poprzednika została jeszcze ulepszona. Tym razem zamiast łączenia 4 pikseli matryca potrafi połączyć sygnał z aż 9 pikseli. Dzięki temu sensory o rozmiarze 0,8 mikrometra łączą się w jeden duży 2,4 mikrometra. Taki mechanizm nosi nazwę Nonacell.

Drastycznie zwiększa to jasność wynikowego piksela, co znacznie zwiększa jasność i jakość wynikowego obrazu. Odbywa się to jednak kosztem rozdzielczości (finalna fotka ma 12 Mpix), jednak producent umożliwia włączenie lub wyłączenie tej opcji w zależności od scenariusza i wymagań użytkownika.

Samsung HM1 to nie tylko Nonacell

Samsung ISOCELL HM1 obsługuje także Smart-ISO, inteligentnie regulujący wzmocnienie matrycy i Real-Time HDR optymalizujący ekspozycję i parametry obrazu w kontrastowych kadrach. Z kolei autofokus fazowy Super-PD dba o szybkie ostrzenie. To jednak nie wszystko.

Obraz

Samsung ISOCELL HM1 pozwala przybliżać bezstratnie obraz z powiększeniem 3x, a wszystko to przy wykorzystaniu dodatkowych pikseli z wysokorozdzielczej matrycy.

Sensor HM1 niewątpliwie pozwoli uzyskać genialną jakość obrazu. Duży rozmiar matrycy pozwala złapać względnie dużo światła, a w razie potrzeby można dopalić obraz łączeniem pikseli Nonacell. Tak jak pisałem, odbędzie się to kosztem rozdzielczości, ale czasem jakość jest priorytetem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)