Samsung kopie w grobie coraz głębiej. Galaxy S6 załapał się na aktualizację

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Miron Nurski

21.09.2022 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galaxy S6 już dawno trafił na aktualizacyjny śmietnik, ale Samsung przypomina sobie o porzuconych smartfonach, gdy zachodzi taka konieczność.

W sierpniu szerokim echem obiła się aktualizacja oprogramowania Galaxy S8 - smartfonu z 2017 roku, dla którego oficjalne wsparcie zakończyło się lata temu. Samsung pokazał jednak właśnie, że dopieszczanie 5-letniego telefonu nie jest szczytem jego możliwości.

Samsung Galaxy S6 z 2015 roku dostaje aktualizację systemu

Na nową wersję oprogramowania załapał się zarówno Galaxy S6, jak i wersja S6 edge. Oznaczenie systemu to kolejno G920FXXU6EVG1 oraz G925FXXU6EVG3.

Aktualizacja waży kilkanaście megabajtów, ale Samsung nie zdradza jej zawartości. Firma zasłania się jedynie standardową formułką o "usprawnieniach stabilności urządzenia i poprawkach usterek" oraz "nowych i/lub ulepszonych funkcjach". Spekuluje się jednak, że - podobnie jak wcześniej w Galaxy S8 i S7 - Samsung poprawił działanie GPS-u.

Galaxy S6 i S6 edge
Galaxy S6 i S6 edge© Samsung

Oprogramowanie w dalszym ciągu bazuje jednak na leciwym Androidzie 7.0 oraz łatkach bezpieczeństwa z czerwca 2018. Według bazy serwisu SamMobile, aktualizacja powinna już trafić do polskich użytkowników, choć dostępność uzależniona jest zawsze od operatora.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)