Samsung kupuje udziały w Wacomie. Era rysików powróci?

Era rysików powróci?
Era rysików powróci?
Miron Nurski

31.01.2013 16:00, aktual.: 31.01.2013 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom słynie z produkcji cieszących się bardzo dobrą opinią tabletów graficznych. Koncern poinformował wczoraj, że część jego udziałów przejął właśnie Samsung. Czy to oznacza, że południowokoreański gigant ma szersze niż do tej pory plany związane z rysikami?

Rysiki firmy Wacom już wcześniej były dodatkiem do phabletów i tabletów z serii Galaxy Note. Teraz, gdy okazało się, że Samsung zapłacił 58,2 miliona dolarów za 5% udziałów firmy Wacom, można snuć domysły, że S Pen trafi także do innych serii produktów.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku świat obiegła informacja, że nadchodzący flagowiec Samsunga, czyli Galaxy S IV, może być wyposażony w rysik. Wtedy były to tylko plotki, ale powoli wszystko układa się w logiczną całość.

S Pen w wyposażeniu nowej "eski" może okazać się strzałem w dziesiątkę. Z pewnością wielu osobom podobają się funkcje produktów z serii Galaxy Note, ale przerażają je gabaryty tych urządzeń. Zapowiadane 5 cali w Galaxy S IV zdaje się wystarczające, by wykorzystać potencjał rysika S Pen i dedykowanych mu funkcji.

Poza najnowszym flagowcem Samsung prawdopodobnie wypuści w tym roku jeszcze kilka innych urządzeń wyposażonych w rysiki. W przyszłym miesiącu ma zadebiutować 8-calowy tablet Galaxy Note 8.0, a wczoraj Tomasz pisał o ośmiu innych nadchodzących urządzeniach południowokoreańskiego giganta. Nazwy kodowe i przewidywane gabaryty części z nich mogą wskazywać na to, że ich obsługa nie obejdzie się bez S Pena.

Jeśli Samsung faktycznie zasypie nas produktami z rysikami i zostaną one ciepło przyjęte przez rynek, to możemy być pewni, że na odpowiedź konkurencji nie trzeba będzie długo czekać. Czy można się więc spodziewać, że era rysików powróci?

Jest to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza że przygotowania konkurentów do walki widać już teraz. Kilka tygodni temu zachodnie media informowały, że firma Apple złożyła w Amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o opatentowanie ultraprecyzyjnego rysika nazwanego "Activ Stylus".

Wniosek patentowy o Active Atylus (fot. patentlyapple.com)
Wniosek patentowy o Active Atylus (fot. patentlyapple.com)

Niedawno pojawiły się również plotki, że koncern Tima Cooka szykuje się do wprowadzenia 4,8-calowego urządzenia o nazwie iPhone Math. Nie wiadomo, czy zostanie ono wyposażone we wspomniany wcześniej rysik ani czy w ogóle kiedykolwiek zadebiutuje na rynku. Wszystko zależy zapewne od tego, czy rysiki wrócą do łask, a jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim się o tym przekonamy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także