Samsung liderem sprzedaży smartfonów?

Samsung liderem sprzedaży smartfonów?

Samsung przegonił Apple | Flickr
Samsung przegonił Apple | Flickr
Kamil Homziak
25.07.2011 08:32, aktualizacja: 25.07.2011 10:32

Wydawać by się mogło, że w sprzedaży smartfonów Apple jest wciąż niekwestionowanym liderem. Z najnowszego raport uwzględniającego sprzedaż w drugim kwartale wynika, że na pierwszej pozycji mogła nastąpić zmiana.

Podane w nim wyniki nie są co prawda jeszcze oficjalne, ale gdyby się potwierdziły, świadczyłoby to o przetasowaniu na rynku. Z danych wynika, że Samsung sprzedał 18-21 mln smartfonów, podczas gdy w tym samym okresie rozeszło się "zaledwie" 20,3 mln takich urządzeń marki Apple. Zatem jeśli oficjalne dane Samsunga potwierdzą sprzedaż na poziomie około 21 mln sztuk, Koreańczycy zostaną nowym liderem. Trzecie miejsce zajmuje Nokia z 16,7 mln sprzedanych sztuk.

Motorem napędowym sprzedaży słuchawek koreańskiego koncernu była oczywiście premiera Galaxy S II, który do dziś rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Samsung wciąż dobrze sobie radzi również w segmencie tanich smartfonów. Trzeba jednak zaznaczyć, że dużo łatwiej sprzedać 21 mln sztuk telefonów, oferując kilkadziesiąt ich modeli, niż tylko 1 czy 2 modele iPhone'a (3GS i 4). Ciekawe, jak będą wyglądać podobne zestawienia po premierze iPhone'a 5, o ile wreszcie do niej dojdzie.

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)