Samsung miał ogłosić dużą rzecz związaną z Galaxy S22, ale się rozmyślił

Samsung miał ogłosić dużą rzecz związaną z Galaxy S22, ale się rozmyślił

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra
Miron Nurski
12.01.2022 15:36, aktualizacja: 12.01.2022 16:36

Czekaliście na premierę Exynosa 2200? No to jeszcze sobie poczekacie i nikt nie wie czemu.

Przed premierą nowych flagowców Samsung ma w zwyczaju pokazywać czipy, które je napędzają. W tym roku jest ku temu duża okazja, gdyż Exynos 2200 będzie pierwszym owocem współpracy Samsunga i AMD. Zapowiadana od 2019 roku grafika RDNA 2 ma być przełomem w świecie smartfonów.

Exynos 2200 miał być, ale go nie ma

Prezentacja nowego układu z linii Exynos została zaplanowana na 12 stycznia. Dzień ten nastał, ale słuch o układzie zaginął. Samsung zaczął nawet zacierać ślady i usuwać zapowiedzi wydarzenia ze swoich mediów społecznościowych.

Sytuacja jest niecodzienna, więc wywołała masę spekulacji. Czyżby prace nad Exynosem 2200 nie zostały zakończone na czas? A może Samsung ma problemy produkcyjne? Nie byłoby w tym przecież nic dziwnego, bo branża elektroniki konsumenckiej od wielu miesięcy boryka się z niedoborem półprzewodników.

Jakby tego było mało, dzień przed planowaną premierą "leaker" Dohyun Kim napisał na Twitterze, że wszystkie warianty Samsunga Galaxy S22 będą napędzane przez Snapdragona 8 Gen 1.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21© 91mobiles.com

Jego zdaniem Exynos 2200 może pojawić się później, ale na pokładzie jakiegoś innego urządzenia. Przypomnijmy, że dotychczas smartfony Galaxy S z czipami Qualcomma trafiały jedynie na niektóre rynki, w tym do USA.

Samsung zapewnia, że wszystko jest w porządku

"Planujemy zaprezentować nowy procesor razem z nowym smartfonem Samsung. Nie ma żadnych problemów z produkcją czy wydajnością" - stwierdził przedstawiciel Samsunga w rozmowie z serwisem Business Korea.

Jak jest naprawdę? Tego się prędko nie dowiemy. Gdyby jakieś problemy były, ciężko przecież oczekiwać, że Samsung trąbiłby o nich na prawo i lewo.

Galaxy S22 nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale liczne doniesienia wskazują na to, że premierę zaplanowano na 8 lutego.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)