Samsung nastawia się na rekordową sprzedaż

Samsung nastawia się na rekordową sprzedaż

samsung-logo-3d
samsung-logo-3d
Katarzyna Pura
11.11.2009 17:00, aktualizacja: 11.11.2009 18:00

Samsung staje się bardzo silnym graczem na rynku telefonów komórkowych. W bieżącym roku zanotował już na swoim koncie bardzo wysoką ilość sprzedanych telefonów i zapowiada, że w przyszłym roku chciałby uzyskać jeszcze większą liczbę - chciałby osiągnąć aż 270 milionów!

Dziennikarze z China Times rozmawiali z DonJoo Lee, człowiekiem z Samsunga, który miał powiedzieć, że firma zamierza osiągnąć w przyszłym roku sprzedaż pomiędzy 260 a 270 milionów sztuk, tym samym uzyskując 22% udziałów w całym rynku. Przypomnijmy tylko, że w zeszłym roku (2008) całkowita sprzedaż wyniosła 196,6 mln sztuk, udział w rynku - 16,7%.

A jest to wielce prawdopodobne. Spójrzmy chociażby na wyniki sprzedaży Samsunga w bieżącym roku. W pierwszym kwartale uzyskał sprzedaż na poziomie 51 mln sztuk, w drugim - 55 mln, w trzecim - 60 mln. Nie wiadomo z jaką ilością skończy się czwarty kwartał, ale zakładając, że byłoby to 60 mln, to producent - w sumie, w ciągu całego roku - sprzedałby 226 milionów sztuk.

Wynika z tego, że wzrost sprzedaży w 2010 roku - jeśli by się Samsungowi udało osiągnąć cel (270 mln sztuk) musiałby wynieść aż 20% w stosunku do poprzedniego (2009) roku. To byłby naprawdę wielki sukces.

DonJoo Lee powiedział również, że Samsung zamierza skoncentrować się w 2010 roku na smartfonach. Jak już wspominaliśmy, część z nich ma działać na Androidzie, niektóre pod kontrolą Windows Mobile i kilka z Symbianem. Najwięcej modeli ma w sobie zawierać system operacyjny bada, własny OS Samsunga. W pierwszej połowie przyszłego roku ma się ich pojawić zaledwie kilka, lecz liczba ta ma wzrosnąć w drugiej połowie roku.

Myślicie, że Samsungowi uda się sprzedać w przyszłym roku aż 270 mln sztuk telefonów?

Źródło: UnwiredView

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)