Samsung ogranicza produkcję smartfonów w Chinach [#wSkrócie]

Samsung ogranicza produkcję smartfonów w Chinach [#wSkrócie]

Linia Samsung Galaxy S10
Linia Samsung Galaxy S10
Mateusz Żołyniak
06.06.2019 11:07, aktualizacja: 06.06.2019 13:09

Samsung ma znacznie ograniczyć produkcję smartfonów w Chinach, co ma związek ze słabymi wynikami sprzedaży na tamtejszym rynku.

Samsung w 2018 roku zamknął fabrykę w Tianjin, a teraz ograniczyć ma dodatkowo produkcję smartfonów w placówce zlokalizowanej w mieście Huizhou, o czym donosi Reuters. Wiąże się to ze sporymi zwolnieniami, co zauważył - cytowany przez serwis MyDrivers - koreański magazyn Caixin.

Działania Samsunga wynikać mają z mniejszego zapotrzebowania na smartfony firmy w Państwie Środka. Udziały giganta w tamtejszym rynku w ciągu ostatnich lat spadły z 20 proc. do mniej niż 1 proc.

Koreańczycy wyraźnie przegrywać mają walkę z chińskimi producentami, więc nieopłacalne dla nich ma być utrzymywanie pełnych zdolności produkcyjnych fabryki. Tym bardziej, że mają oni bardzo nowoczesny ośrodek produkcyjny Wietnamie i modernizują ten w Indiach.

Samsung nie zrezygnuje najprawdopodobniej całkowicie z produkcji smartfonów w Chinach. Szczególnie, że nowe flagowce (Galaxy S10, S10+ i S10e) oraz tańsze modele z linii A cieszą się w Państwie Środka sporym zainteresowaniem - przełożyło się to na 40-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku w pierwszym kwartale 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)