Samsung One UI 2.0 pojawi się z Androidem Q. Galaxy S11 otrzyma One UI 2.1

Trwają prace nad One UI 2.0
Trwają prace nad One UI 2.0
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

18.07.2019 09:06, aktual.: 18.07.2019 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że Samsung pracuje już nad nową wersją swojej autorskiej nakładki One UI na system Android. Nowe wydanie pojawi się najprawdopodobniej pod koniec bieżącego roku.

Samsung zaprezentował One UI pod koniec 2018 roku, w trakcie listopadowej konferencji dla deweloperów. Niewiele później nowy interfejs trafił do pierwszych flagowych smartfonów. Producent postanowił stworzyć minimalistyczny interfejs, w którym elementy dopasowane są do zasięgu kciuka – większość przycisków przeniesionych jest na dolną część ekranu, by można było je wygodnie obsługiwać.

Jak informuje serwis SamMobile, niedługo nakłada doczeka się kolejnego wydania. Nie jest to raczej zaskoczeniem, bowiem wielu producentów od dłuższego czasu wydaje nowe wersje swojego oprogramowania równo z nowymi wersjami Androida. Tak będzie i w tym przypadku – Samsung One UI 2.0 ma się pojawić na rynku wraz z Androidem Q, czyli jeszcze pod koniec tego roku.

Samsung One UI po raz pierwszy został pokazany podczas ubiegłorocznej konferencji dla deweloperów
Samsung One UI po raz pierwszy został pokazany podczas ubiegłorocznej konferencji dla deweloperów

Szczegóły odnośnie możliwości nie są na razie znane. Przypuszcza się jednak, że Samsung może się skupić na rozwijaniu opcji związanych z trybem skupienia, który pojawi się w Androidzie Q. Chodzi tu o możliwość wyciszania tylko wybranych powiadomień i lepsze kontrolowanie elementów interfejsu, które mogą rozpraszać uwagę użytkownika.

Samsung Galaxy S11 z One UI 2.1

Co ciekawe, już teraz mówi się, że Samsung Galaxy S11, którego premiery spodziewamy się w pierwszej połowie 2020 roku, otrzyma jeszcze nowszą wersję nakładki – Samsung One UI 2.1. Byłaby to analogiczne sytuacja, jak w przypadku Galaxy z serii S10, które otrzymały One UI 1.1, czyli nieznacznie ulepszoną wersję nakładki względem pierwszego wydania.

O samym Galaxy S11 na razie nie wiadomo wiele. Bardzo możliwe, że smartfony z tej serii będą miały przynajmniej część wspólnych elementów z Galaxy Note10, którego premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę przyszłego miesiąca. Warto przypomnieć, że kiedyś Samsung rozważał podobno scalenie serii S oraz Note, które z czasem zaczęły być do siebie coraz bardziej zbliżone możliwościami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)