Samsung patentuje wyświetlacz zakrzywiony z czterech stron

Samsung patentuje wyświetlacz zakrzywiony z czterech stron

Wizualizacja nowego typu ekranu
Wizualizacja nowego typu ekranu
Źródło zdjęć: © letsgodigital.org
Patryk Korzeniecki
18.11.2019 12:50, aktualizacja: 18.11.2019 13:50

Samsung może planować stworzenie telefonu z ekranem zakrzywionym na każdy bok.

Samsung jest firmą, która lubi eksperymentować z zakrzywionymi ekranami. Pierwszy komercyjny telefon koreańskiego producenta z wyświetlaczem tego typu, Galaxy Note Edge, miał wyświetlacz zakrzywiony z jednej strony. Z czasem korporacja poszła o krok dalej i w modelu S6 edge zagięła oba boki.

Samsung może w bliżej nieokreślonej przyszłości może jednak wyprodukować telefon z wyświetlaczem o niespotykanym do tej pory kształcie.

Samsung stawia na dookolne zakrzywienie

Nowy patent ukazuje urządzenie, w którym każda z krawędzi ekranu zawija się na boki. Co ciekawe, nie wszystkie są wygięte tak samo - dolna jest nieco bardziej zaokrąglona.

Zakrzywiony ekran Samsunga - zdjęcia patentowe
Zakrzywiony ekran Samsunga - zdjęcia patentowe© letsgodigital.org

Rysunek patentowy sugeruje także potencjalne zastosowanie nowego typu ekranu. Mianowicie, mamy do czynienia z podobną funkcją jak w Galaxy Note Edge, czyli wyświetlaniu dodatkowych ikonek na zagiętych krawędziach.

Samsung dynamicznie rozwija technologie ekranowe, i chwała mu za to. Niestety, nowa forma wyświetlacza może być problematyczna. Oprócz efektownego wyglądu taki ekran Samsunga może być zwyczajnie niepraktyczny w użytkowaniu - ekstremalnie zaokrąglona powierzchnia będzie jeszcze bardziej podatna na uszkodzenia.

Prognozuję też problem z doborem szkieł ochronnych - wyprodukowanie zakrzywionych czterostronnie tafli szkła będzie jeszcze trudniejsze i jeszcze bardziej kosztowne niż dotychczasowych. Uważam jednak, że jeśli kogoś stać na taki telefon, to stać go też na jego "eksploatowanie". Nikt nie kupi hummera, jeśli nie będzie miał pieniędzy na jego tankowanie.

Oczywiście to tylko patent. A jak to z patentami bywa, nie gwarantuje on realizacji pomysłu. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowy rozwój wyświetlaczy, pojawienie się takiego ekranu jest kwestią czasu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)