Samsung pokaże dwie wersje Galaxy Note'a 4? Jedna ma mieć wygięty ekran

Samsung pokaże dwie wersje Galaxy Note'a 4? Jedna ma mieć wygięty ekran

Samsung pokaże dwie wersje Galaxy Note'a 4? Jedna ma mieć wygięty ekran
Źródło zdjęć: © theverge
Mateusz Żołyniak
13.06.2014 16:24, aktualizacja: 13.06.2014 18:24

We wrześniu Samsung zaprezentować ma nowego Galaxy Note'a. Doniesienia z Korei sugerują, że zobaczymy dwa różne warianty tego urządzenia, a jeden z nich będzie wykorzystywał wygięty panel. To jednak nie wszystko.

Niedawno Samsung zaprezentował pierwszego smartfona opartego na Tizenie i bardziej odporną wersje Galaxy S5, a wczoraj oficjalnie pokazano dwa tablety z serii Galaxy Tab S z panelami Super AMOLED o dużej rozdzielczości. Wkrótce dołączyć do nich ma model Galaxy S5 mini. Południowokoreański gigant ma jednak znacznie więcej nowości w zanadrzu, a ich wysypu można spodziewać się podczas wrześniowych targów IFA 2014 w Berlinie.

Samsung buduje własny, potężny ekosystem

Korea Times zdradziło ostatnio jakich nowości Samsunga można będzie spodziewać się zaraz po wakacjach. Jest tego sporo, gdyż firma podobno chce być jeszcze bardziej konkurencyjna (nie tylko na rynku mobilnym). Gigant zaprezentować ma następcę Galaxy Note'a 3, nowe urządzenia noszone, serię wygiętych telewizorów UHD, inteligentny sprzęt AGD oraz kilka nowych autorskich usług.

Lodówka Samsung z Tizenem
Lodówka Samsung z Tizenem

Nowości te będą wystawiane w trakcie targów IFA 2014, a na rynku powinny pojawić się do końca tego roku. Największą nowością będę z pewnością inteligentne okulary, które mają być konkurencją dla Google Glass. Informacje o tym projekcie pojawiają się od dawna, ale wciąż brakuje konkretów. W zasadzie jedynym jest przewijająca się nazwa "Gear Glass", która jasno wskazuje na oparcie urządzenia na systemie Tizen.

Nie powinno to zresztą dziwić. Na platformie tej bazować ma nie tylko część przyszłych telefonów Samsunga, inteligentnych akcesoriów z serii Gear i aparatów fotograficznych, ale także telewizory, lodówki, pralki czy kuchenki mikrofalowe. Gigant wraz z Intelem ma wprowadzić Tizena nawet ma pokłady samochodów (systemy IVI). Nowy OS wraz z wieloma autorskimi usługami ma pomóc w budowie wielkiego ekosystemu, który złożony będzie z wielu połączonych ze sobą urządzeń. O Internet of things (internet przedmiotów) i wizji inteligentnego domu Samsunga więcej napiszę w przyszłości.

Będą dwa Note'y?

Teraz skupię się na zapowiedziach mówiących o dwóch Note'ach 4. Pierwszy z nich ma być urządzeniem wyposażonym w klasyczny ekran Super AMOLED i będzie dostępny na wszystkich rynkach. Będzie to najprawdopodobniej sprzęt, który był tematem ostatnich plotek. Drugi z phabletów wykorzystywać ma wygięty panel OLED. Korea Times podaje, że Samsung celuje w nową niszę na rynku, więc dostępność urządzenia będzie ograniczona.

Obraz

Nie są to pierwsze doniesienia o takim sprzęcie. Parę miesięcy temu Bloomberg sugerował, że Note 4 będzie mieć wygięty ekran, który zachodzi na dwa boki urządzenia. Być może w informacjach ujawnionych przez Korea Times jest więc więcej niż ziarenko prawdy.

Sprzęt mógłby zadebiutować jako Galaxy Round 2 - poprzednik od Note'a 3 różnił się tylko ekranem, a jego specyfikacja techniczna była niemal identyczna (stąd też informacje o dwóch Note'ach?). Można spodziewać się, że model z wygiętym ekranem będzie dostępny na koreańskim rynku. Być może wzorem LG, Samsung rozszerzył dostępność smartfona z wygiętym panele o kilka innych krajów, w tym Stany czy Wielką Brytanię. Nie zdziwiłbym się też, gdyby gigant skorzystał z bardziej znanej marki "Note", a nowy sprzęt nazywał się np. Galaxy Note 4 Flex.

Pewne jest to, że Samsung może mieć w zanadrzu kilka ciekawych nowości, a jesień w tym roku powinna obfitować w wiele ciekawych premier. Powinien być to dużo ciekawszych okres niż pierwsza połowa 2014 roku.

Źródło: KoreaTimes

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)