Samsung prezentuje sterylizator UV. Zdezynfekuje zarówno smartfon, jak i słuchawki

Samsung prezentuje sterylizator UV. Zdezynfekuje zarówno smartfon, jak i słuchawki
Patryk Korzeniecki

02.07.2020 15:51, aktual.: 02.07.2020 17:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung postanowił wypuścić akcesorium dla tych, którzy chcą odkazić swój smartfon i drobne akcesoria. Oto sterylizator z funkcją... ładowania indukcyjnego.

Powszechna dezynfekcja powoduje, że firmy widzą potencjał jeśli chodzi o akcesoria odkażające. Pisałem już o słuchawkach bezprzewodowych LG TONE Free z systemem czyszczenia UVnano.

Samsung pokazał właśnie akcesorium, które również wykorzystuje promienie o odpowiedniej długości fali do neutralizacji zarazków.

Sterylizator UV Samsunga o uniwersalnym zastosowaniu

Sterylizator wykorzystuje światło UV-C. W czasie 10 minutach naświetlania urządzenie (według zapewnień Samsunga) zabija 99 proc. bakterii. Emitery promieniowania ultrafioletowego rozmieszczono zarówno na klapce, jak i w dolnej części urządzenia. Dzięki temu dezynfekcja ma być skuteczniejsza.

Obraz

Sterylizator Samsunga kompatybilny jest z szeregiem urządzeń, m.in. z Samsungiem Galaxy S20 Ultra a nawet Galaxy Foldem. Co więcej, do środka możemy włożyć także inne przedmioty, jak słuchawki TWS czy okulary.

Co ciekawe, Samsung postanowił zintegrować sterylizator z... ładowarką indukcyjną. Użytkownik więc skorzysta podwójnie. Nie dość, że jego smartfon zostanie zdezynfekowany, to jeszcze zostanie podładowany. Oczywiście funkcja ładowania działa także bez dezynfekcji.

Sterylizator Samsunga jest już dostępny w cenie 1590 bahtów tajskch (nieco ponad 200 złotych). Niestety akcesorium dostępne jest jedynie w Tajlandii, przynajmniej w chwili obecnej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)