Jak będzie wyglądał składany smartfon Samsunga? Przyjrzyjmy się wnioskom patentowym

Koncept składanego smartfona Samsunga z CES 2015
Koncept składanego smartfona Samsunga z CES 2015
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak

16.09.2015 13:37, aktual.: 16.09.2015 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Informacje o wyginanym smartfonie Samsunga pojawiają się w sieci już od wielu miesięcy, ale na razie taki produkt nie trafił na rynek. Jak miałby w ogóle wyglądać?

Miron pisał wczoraj o tym, że składany smartfon jest już testowany przez Samsunga. Koncept takiego urządzenia został już zresztą zaprezentowany podczas targów CES 2013.

Wygląda to bardzo ciekawie i co istotne jest całkiem realne. Ekipa ze strony Patently Mobile przypomniała o wnioskach patentowych koreańskiej firmy z trzeciego kwartału 2013 roku, które przedstawiały właśnie składanego smartfona z zawiasem. Dzięki takiej budowie i wykorzystaniu elastycznego ekranu można by jedno urządzenie zmieniać w telefon lub tablet, zależnie od potrzeb.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza tym to samo źródło przypomina, że Lee Chang-hoon, wiceprezydent strategii biznesowej w Samsung Display, zapowiedział w 2014 roku pojawienie się składanych urządzeń do końca roku 2015. Końcówka roku 2015 i początek 2016 to niezbyt odległe terminy, więc faktycznie tego typu urządzenie może się pojawić już za kilka miesięcy. Czyżby już na styczniowych targach CES 2016 w Las Vegas?

Warto dodać, że nawet rzecznik prasowy Samsunga udostępnił artykuł z plotkami o elastycznym smartfonie na Twitterze.

Oczywiście to tylko przecieki i przypuszczenia, ale wygląda na to, że coś jest na rzeczy i możemy się doczekać prawdziwego powiewu świeżości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)