Project Valley Samsunga to giętki smartfon z dwoma ekranami?

Project Valley Samsunga to giętki smartfon z dwoma ekranami?

Koncept elastycznego smartfona
Koncept elastycznego smartfona
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
29.05.2015 08:35, aktualizacja: 29.05.2015 10:35

Ekrany są jednym z najważniejszych elementów w naszych smartfonach, producenci przykładają do nich bardzo dużą wagę. Coraz częściej nie liczy się już tylko rozdzielczość czy odwzorowanie kolorów, ale również ich kształt oraz... liczba. Samsung może nas pod tym względem bardzo zaskoczyć.

Zagięte ekrany jak chociażby te w Galaxy Note Edge czy Galaxy S6 edge to ciekawe rozwiązania, które na pewno przyciągają uwagę, ale są głównie bajerami przydającymi się niezwykle rzadko. Samsung zdaje sobie z tego sprawę, bo według informacji, do których dotarł SamMobile, pracuje nad czymś dużo bardziej zaawansowanym o nazwie Project Valley.

Project V (bo również pod taką nazwą znane jest to urządzenie) to smartfon wyposażony w dwa wyświetlacze, między którymi będzie można się przełączać dzięki gestom. Co więcej, literka V w nazwie konceptu może nam sugerować, że będziemy mieć do czynienia z giętkim lub składanym urządzeniem. Nie wiadomo na razie czy byłoby to rozwiązanie mogące się zwijać jak rulon czy może składać na pół. Projekt według tych informacji jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju i w każdej chwili może zostać przerwany.

Nie jest znana dokładna data premiery takiego urządzenia, ale ostatnio przedstawiciel działu Samsung Display powiedział, że takie rozwiązania będą możliwe już w 2016 roku.

Jeśli Koreańczykom do końca przyszłego roku uda się wprowadzić na rynek urządzenie o elastycznej konstrukcji, zapewne znów będą pierwsi na rynku. Ciężko powiedzieć na ile takie rozwiązanie byłoby przydatne w codziennym życiu, ale Samsung zapewne już pracuje nad jego potencjalnymi zaletami. Zapewne zanim takie smartfony staną się popularne miną lata, ale chętnie zobaczyłbym je w akcji, ponieważ to może być jedna z dróg rozwoju tej branży.

Warto również przypomnieć, że oprócz projektu Valley Koreańczycy pracują również nad projektem Zero 2, który ma być wygiętym, choć nieelastycznym następcą Galaxy Note'a Edge.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)