Samsung S-Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem"

Samsung S‑Patch to prototyp gadżetu, który będzie "prywatnym lekarzem"

Samsung Bio Procesor
Samsung Bio Procesor
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
10.01.2016 14:09, aktualizacja: 11.01.2016 15:05

Samsung to firma, która działa na wielu polach, a jednym z nich jest rynek wearables. Najnowszym prototypem pokazanym w Las Vegas jest S-Patch.

Na targach CES zostały pokazane nie tylko smartfony jak LeTV Le Max Pro czy zegarki jak Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10, ale również zwijany ekran LG, UA HealthBox czy też telefon z technologią RealSense. Jednym z przełomowych rozwiązań ma być gadżet S-Patch.

Jak informuje SamMobile, S-Patch to rozwiązanie podobne do BioStamp, które również przyczepia się na piersi i ma monitorować aktywność użytkownika. Prototyp Samsunga ma w sobie wbudowaną pamięć oraz moduł Bluetooth, dzięki czemu będzie mógł komunikować się ze smartfonem oraz zapisywać dane.

Samsung S-Patch
Samsung S-Patch© sammobile.com

Urządzenie opiera się na [url=http://blaszak.komorkomania.pl/31973,samsung-bio-procesor-inteligentne-zegarki-opaski]bioprocesorze zaprezentowanym dwa miesiące temu[/url]. Nie zostało o nim powiedziane dużo więcej, ale z wcześniej informacji wiadomo, że może on mierzyć tkankę tłuszczową oraz na podstawie regularnych pomiarów możliwe jest ocenienie szans na wystąpienie konkretnych chorób.

Istotne jest również to, że te informacje mogą w czasie rzeczywistym trafiać do lekarzy lub trenerów. Dzięki temu będzie możliwe ocenienie przez nich tego czy zbliża się jakieś zagrożenie dla zdrowia użytkownika. Z poprzednich planów wynika, że możliwe będzie automatyczne logowanie do różnych usług, gdy osoba z danym gadżetem zbliży się do komputera czy też domu. Na razie nie wiadomo kiedy to akcesorium pojawi się w sprzedaży, ale Samsung współpracuje z różnymi firmami nad wykorzystaniem swojego bioprocesora. Dla ludzi aktywnych lub niecieszących się dobrym zdrowiem takie akcesoria mogą być niezwykle istotne.

Autor na Facebooku: Konrad Błaszak

Źródło: sammobile.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)