Składany smartfon Samsunga jest już na ostatniej prostej. Wyciekają kolejne detale

Składany smartfon Samsunga jest już na ostatniej prostej. Wyciekają kolejne detale
26.10.2018 15:31
Koncepcyjna wizualizacja składanego telefonu Samsunga
Koncepcyjna wizualizacja składanego telefonu Samsunga
Źródło zdjęć: © YouTube.com/TechConfigurations

Nie jest tajemnicą, że Samsung od lat pracuje nad telefonem z elastycznym ekranem, który będzie składany wpół. Pierwsze oficjalne wieści na jego temat prawdopodobnie zostaną ujawnione na początku listopada, a już teraz do sieci trafiła nowa garść przecieków.

Składany samsung, czyli "ekran większy niż w jakimkolwiek telefonie" w twojej kieszeni

Informacji na temat prac nad składanym telefonem Samsunga dostarcza ekipa Bloomberga z nieocenionym Markiem Gurmanem na czele. Źródło jest więc wiarygodne.

Nadchodząca nowość, która może zadebiutować jako Galaxy X lub Galaxy F, ma się wyróżniać gigantycznym ekranem, który będzie składany do wewnątrz. Urządzenie ma się mieścić w kieszeni, ale po rozłożeniu ujawniać wielki ekran. Bloomberg twierdzi, że panel będzie większy niż w jakimkolwiek telefonie dostępnym na rynku.

Na zewnętrznej stronie znajdować ma się dodatkowy ekranik

Dodatkowy, ok. 4-calowy panel ma służyć do wykonywania podstawowych czynności (np. sprawdzanie e-maili) bez konieczności rozkładania całej konstrukcji.

Samsung ma rozważać wprowadzenie jednego z dwóch wariantów

Koreańczycy testują ponoć rozwiązania, w których ekran po rozłożeniu ma orientację poziomą lub pionową.

Podobno projektanci bardziej preferują drugą opcję, gdyż telefon z pionowym ekranem jest wygodniejszy w trzymaniu jedną ręką. Nie jest jednak jeszcze jasne, która wersja trafi do masowej produkcji.

Oprogramowanie ma powstawać we współpracy z Google'em

Jasnym jest, że zupełnie nowy typ telefonu będzie potrzebował przebudowanego oprogramowania, które pozwoli wykorzystać potencjał dużego, składanego ekranu oraz wyświetlacza pomocniczego. Wygląda jednak na to, że Samsung nie opracowuje software'u w pojedynkę.

Samsung Galaxy Wing Introduction the 7inch 4K Foldable Smartphone is here !!

Z informacji ujawnionych przez Bloomberga wynika, że zmodyfikowana wersja Androida powstaje w ścisłej współpracy z Google'em. Ostateczna forma interfejsu ma być jednak uzależniona od tego, który z dwóch prototypów zostanie wybrany.

Daje to nadzieję na to, że składany samsung nie okaże się tylko pokazem możliwości technologicznych, lecz Koreańczycy myślą naprawdę poważnie o przyszłości nowej serii.

Samsung musi się jeszcze uporać z kilkoma technologicznymi wyzwalaniami

Po pierwsze, firma musi się upewnić, że urządzenie będzie trwałe. Podobno testy wykazały, że konstrukcja jest w stanie znieść ponad 200 tys. zgięć, ale egzemplarze produkowane masowo mogą się zachowywać inaczej niż mozolnie przygotowywane prototypy.

Ponadto w obecnej firmie urządzenie waży ponad 200 gr, czyli sporo jak na telefon. Samsung ma rozważać zastosowanie mniejszej baterii w celu obniżenia wagi.

Urządzenie prawdopodobnie zostanie zapowiedziane już na początku listopada

W dniach 7-8 listopada w San Francisco odbędzie się impreza Samsung Developer Conference 2018. Spot zapowiadający to wydarzenie sugeruje, że jego gwiazdą będzie właśnie składany smartfon.

Bloomberg twierdzi jednak, że Samsung nie zaprezentuje fizycznego produktu, a jedynie wizualizacje oraz interfejs. Rynkowy debiut ma bowiem nastąpić raczej nie wcześniej niż w drugim kwartale 2019.

Tak czy inaczej, będziemy obecni na tym wydarzeniu, więc o ujawnionych informacjach na pewno przeczytacie na łamach Komórkomanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)