Składany smartfon Samsunga jest już na ostatniej prostej. Wyciekają kolejne detale

Składany smartfon Samsunga jest już na ostatniej prostej. Wyciekają kolejne detale

Koncepcyjna wizualizacja składanego telefonu Samsunga
Koncepcyjna wizualizacja składanego telefonu Samsunga
Źródło zdjęć: © YouTube.com/TechConfigurations
Miron Nurski
26.10.2018 15:31, aktualizacja: 27.10.2018 07:49

Nie jest tajemnicą, że Samsung od lat pracuje nad telefonem z elastycznym ekranem, który będzie składany wpół. Pierwsze oficjalne wieści na jego temat prawdopodobnie zostaną ujawnione na początku listopada, a już teraz do sieci trafiła nowa garść przecieków.

Składany samsung, czyli "ekran większy niż w jakimkolwiek telefonie" w twojej kieszeni

Informacji na temat prac nad składanym telefonem Samsunga dostarcza ekipa Bloomberga z nieocenionym Markiem Gurmanem na czele. Źródło jest więc wiarygodne.

Nadchodząca nowość, która może zadebiutować jako Galaxy X lub Galaxy F, ma się wyróżniać gigantycznym ekranem, który będzie składany do wewnątrz. Urządzenie ma się mieścić w kieszeni, ale po rozłożeniu ujawniać wielki ekran. Bloomberg twierdzi, że panel będzie większy niż w jakimkolwiek telefonie dostępnym na rynku.

Na zewnętrznej stronie znajdować ma się dodatkowy ekranik

Dodatkowy, ok. 4-calowy panel ma służyć do wykonywania podstawowych czynności (np. sprawdzanie e-maili) bez konieczności rozkładania całej konstrukcji.

Samsung ma rozważać wprowadzenie jednego z dwóch wariantów

Koreańczycy testują ponoć rozwiązania, w których ekran po rozłożeniu ma orientację poziomą lub pionową.

Podobno projektanci bardziej preferują drugą opcję, gdyż telefon z pionowym ekranem jest wygodniejszy w trzymaniu jedną ręką. Nie jest jednak jeszcze jasne, która wersja trafi do masowej produkcji.

Oprogramowanie ma powstawać we współpracy z Google'em

Jasnym jest, że zupełnie nowy typ telefonu będzie potrzebował przebudowanego oprogramowania, które pozwoli wykorzystać potencjał dużego, składanego ekranu oraz wyświetlacza pomocniczego. Wygląda jednak na to, że Samsung nie opracowuje software'u w pojedynkę.

Samsung Galaxy Wing Introduction the 7inch 4K Foldable Smartphone is here !!

Z informacji ujawnionych przez Bloomberga wynika, że zmodyfikowana wersja Androida powstaje w ścisłej współpracy z Google'em. Ostateczna forma interfejsu ma być jednak uzależniona od tego, który z dwóch prototypów zostanie wybrany.

Daje to nadzieję na to, że składany samsung nie okaże się tylko pokazem możliwości technologicznych, lecz Koreańczycy myślą naprawdę poważnie o przyszłości nowej serii.

Samsung musi się jeszcze uporać z kilkoma technologicznymi wyzwalaniami

Po pierwsze, firma musi się upewnić, że urządzenie będzie trwałe. Podobno testy wykazały, że konstrukcja jest w stanie znieść ponad 200 tys. zgięć, ale egzemplarze produkowane masowo mogą się zachowywać inaczej niż mozolnie przygotowywane prototypy.

Ponadto w obecnej firmie urządzenie waży ponad 200 gr, czyli sporo jak na telefon. Samsung ma rozważać zastosowanie mniejszej baterii w celu obniżenia wagi.

Urządzenie prawdopodobnie zostanie zapowiedziane już na początku listopada

W dniach 7-8 listopada w San Francisco odbędzie się impreza Samsung Developer Conference 2018. Spot zapowiadający to wydarzenie sugeruje, że jego gwiazdą będzie właśnie składany smartfon.

Bloomberg twierdzi jednak, że Samsung nie zaprezentuje fizycznego produktu, a jedynie wizualizacje oraz interfejs. Rynkowy debiut ma bowiem nastąpić raczej nie wcześniej niż w drugim kwartale 2019.

Tak czy inaczej, będziemy obecni na tym wydarzeniu, więc o ujawnionych informacjach na pewno przeczytacie na łamach Komórkomanii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)