Stanowisko Samsunga w sprawie wyginających się Galaxy S6 oraz S6 edge

Stanowisko Samsunga w sprawie wyginających się Galaxy S6 oraz S6 edge

Stanowisko Samsunga w sprawie wyginających się Galaxy S6 oraz S6 edge
Konrad Błaszak
06.04.2015 23:47, aktualizacja: 07.04.2015 12:59

Od czasów "Bendgate", czyli afery z wygiętymi smartfonami iPhone 6 Plus, fani chętnie sprawdzają podatność innych urządzeń za wyginanie. Teraz swoje flagowe produkty postanowił przetestować sam Samsung.

Zapewne pamiętacie, że kilka dni temu SquareTrade postanowił sprawdzić, jak odporne na wyginanie są modele iPhone 6 Plus, Galaxy S6 oraz HTC One M9. Zostały one poddane takiej sile, że w końcu każdy z nich bardziej przypominał bumerang niż smartfona. Samsung postanowił odnieść się do tego testu i pokazać, jak testowane są modele z serii Galaxy. W oficjalnym oświadczenie koreańskiego giganta możemy przeczytać:

Film zakłada bardzo konkretne warunki - 50 kilogramów, co bardzo rzadko występuje podczas normalnego korzystania za smartfona. Normalna siła generowana podczas nacisku na telefon noszony w tylnej kieszeni to około 30 kilogramów. Nasze wewnętrzne testy pokazują, że Galaxy S6 oraz S6 edge nie wyginają się nawet przy użyciu siły 32 kilogramów, która jest potrzebna do złamania naraz 5 ołówków.

Koreańczycy wspominają również o tym, że telefony powinny być testowane zarówno z przodu jak i z tyłu, ponieważ w niektórych modelach siła nacisku potrzebna do wygięcia może być różna w obydwóch przypadkach. Wcześniejszy test, co podkreśla Samsung, nie ujawnia więc pełnej trwałości poszczególnych modeli. SquareTrade został zatem poproszony o ponowne przeprowadzenie testu, a w międzyczasie producent wziął się za to sam.

Zarówno Galaxy S6 jak i S6 edge wytrzymały nacisk o sile ponad 36,5 kilograma. Oczywiście działały potem bez zarzutu, a po wygięciu nie było śladu. Samsung na końcu swojego oświadczenia dodał, że smartfony są bardzo szczegółowo testowane i nie ma możliwości, żeby wygięły się podczas normalnego użytkowania.

Zapewne wiele osób nie weźmie tego testu na poważnie, ponieważ nie jest on obiektywny, ale moim zdaniem Samsung dobrze zrobił. Sam chętnie oglądam takie niestandardowe porównania różnych urządzeń, ale często nie jest w nich jasno zaznaczone, że są to jedynie sprawdziany laboratoryjne i nie mają wiele wspólnego z codziennym użytkowaniem. Dlatego ciesze się, że Koreańczycy zwrócili na to uwagę i szybko zareagowali na pierwszy film.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)