Samsung w 2015 sprzeda nawet 55 milionów Galaxy S6 i S6 edge?

Samsung w 2015 sprzeda nawet 55 milionów Galaxy S6 i S6 edge?

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge
Źródło zdjęć: © Samsung
Konrad Błaszak
20.03.2015 13:50, aktualizacja: 20.03.2015 14:50

Chyba już nikt nie wątpi w to, że nowi przedstawiciele serii Galaxy będą rynkowym hitem sprzedaży. Kolejne analizy przewidują coraz lepsze wyniki, a najnowsze mówią nawet o 55 milionach sprzedanych urządzeń w tym roku.

W ostatnich dniach mogliśmy przeczytać już kilkukrotnie, że Galaxy S6 będzie hitem sprzedażowym. Operatorzy zamówili 20 milionów tych smartfonów, a wcześniejsze przewidywania mówiły nawet o 46 milionach urządzeń sprzedanych do końca roku. Bez wątpienia Samsung bardzo się postarał przy tworzeniu nowych Galaxy i ludzie są nimi zachwyceni.

Według raportu DRAMeXchange do końca tego roku klienci zakupią ponad 55 milionów Galaxy S6 i S6 edge. 22.2 miliony maja trafić na rynek jeszcze w tej połowie roku, a potem odpowiednio 16.2 oraz 12.5 miliona w kolejnych kwartałach. Co ciekawe jest to wzrost przewidywań o ponad 20% w stosunku do pierwotnych założeń.

Te analizy wyglądają bardzo dobrze dla Koreańczyków, ale fabryki Samsunga mogą nie wyrobić z produkcją wygiętych ekranów, przez co sprzedaż wersji edge może być mniejsza niż zakładano.

Nie można też zapomnieć o konkurencji w postaci HTC One M9 czy jeszcze nie zapowiedzianej Xperii Z4 czy LG G4. Produkt Tajwańczyków moim zdaniem może nie odnieść tak dużego sukcesu, chociażby kiepski marketing, ale inne smartfony nie są na razie znane, więc mogą czymś zaskoczyć.

Jeśli jednak chcecie dołączyć do 55 milionów innych osób, to już ruszyła przedsprzedaż Galaxy S6. Również w wersji za 10 tysięcy złotych...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)