Samsung szykuje się na duży wzrost popularności składanych ekranów. To dobrze

Samsung szykuje się na duży wzrost popularności składanych ekranów. To dobrze
Miron Nurski

21.10.2019 15:12, aktual.: 21.10.2019 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wierzy, że w 2020 roku spotkanie na ulicy przechodnia ze składanym telefonem nie będzie wcale znowu tak rzadkim zjawiskiem.

Galaxy Fold trafił do sprzedaży na pierwszych rynkach we wrześniu, a w Polsce w połowie października. Tegoroczne plany - jeśli wierzyć doniesieniom serwisu etnews - zakładają ponoć sprzedaż na poziomie 500 000 sztuk.

Dużo? Mało? Biorąc pod uwagę cenę (9000 zł) chyba nie najgorzej. Ale Samsung ma chrapkę na więcej. Znacznie więcej.

Samsung zwiększa nakłady produkcyjne składanych ekranów

Źródła wspomnianego serwisu wskazują na to, że Samsung podjął kroki mające na celu zwiększenie produkcji składanych wyświetlaczy. W 2020 roku ma ich powstać 5-6 mln.

Mowa więc o ok. 10-krotnym wzroście rok do roku. Najwidoczniej Galaxy Fold, którego głównym celem jest sprawdzenie rynkowego zapotrzebowania, okazał się niemałym sukcesem.

Plany Samsunga mogą zwiastować szybki spadek cen

Sprzedaż 5 mln smartfonów za 9000 zł zdaje się być mało realna. Zwłaszcza że znaczna część tych, którzy się na wydanie takiej kwoty zdecydowali, zrobiła to głównie po to, by móc korzystać z urządzenia zupełnie nowego typu. Innymi słowy - wielu klientów świadomie opłaca podatek on nowości.

W przyszłym roku efekt świeżości zacznie już przemijać, a na rynku będzie tłoczniej. Samsungowi udało się ruszyć ze sprzedażą przed konkurencją. Wkrótce na sklepowych półkach wylądować ma natomiast Mate X, a na listopad zaplanowana jest premiera składaka Motoroli. Reszta producentów z pewnością nie będzie przyglądać się rozwojowi wydarzeń bezczynnie.

Pokrywa się to z plotkami o tańszym Galaxy Foldzie

Na początku września po sieci zaczęły krążyć przecieki jakoby Samsung miał pracować nad tańszą, bardziej lifestyle'ową alternatywą dla Galaxy Folda. Nowy smartfon miałby mieć 6,7-calowy ekran zamknięty w obudowie, która po złożeniu ma formę eleganckiego, kompaktowego kwadratu.

Premiera smartfonu - zaplanowana na początek 2020 - miała być uzależniona od tego, na ile ciepło przyjęty zostanie Fold. Na to Samsung narzekać chyba nie może, więc wygląda na to, że coś jest na rzeczy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)