Samsung szykuje smartfona z przezroczystym ekranem?

Samsung szykuje smartfona z przezroczystym ekranem?

Patent Samsunga
Patent Samsunga
Źródło zdjęć: © patentbolt.com
Miron Nurski
05.12.2013 10:55, aktualizacja: 05.12.2013 12:37

Dwaj giganci mobilnego rynku, LG i Samsung, promują ostatnio swoje słuchawki wyposażone w elastyczne i wygięte wyświetlacze. Zanosi się na to, że kolejnym krokiem w smartfonowej (r)ewolucji będzie wprowadzenie na rynek telefonów z przezroczystymi ekranami, do czego najwidoczniej przymierza się już Samsung.

Jak donosi serwis Patent Bolt, Koreańczycy otrzymali ostatnio patent na telefon z transparentnym wyświetlaczem. Z załączonych do niego grafik wynika, że panele dotykowe mają się znaleźć po obu stronach ekranu, dzięki czemu użytkownik będzie mógł dotykać poszczególnych elementów na tylnym panelu, nie przysłaniając tym samym wyświetlanych treści. W taki sposób będzie można zatem przewijać strony internetowe, otwierać foldery i aplikacje czy przesuwać ikony i widgety.

Tylny panel ma pozwolić także m.in. na kontrolowanie odtwarzacza wideo oraz odblokowywanie urządzenia za pomocą wzoru. Możliwość oglądania i dotykania przezroczystego ekranu z dwóch stron z pewnością da także spore pole do popisu twórcom gier i aplikacji.

Kiedy tego typu sprzęt pojawi się na rynku? Tego jeszcze nie wiadomo, ale Samsung ma przed sobą niewiele barier technologicznych; transparentne wyświetlacze prezentowane są przez niego na targach branżowych od dawna. Najbardziej zbliżony do opatentowanego smartfona zdaje się produkt pokazany na targach CES 2012. Chodzi o... inteligentne okno. Zostało ono zbudowane właśnie z przezroczystego ekranu, ma też panel dotykowy i system operacyjny. Gadżet o nazwie Smart Window możecie obejrzeć na poniższym wideo.

CES - Samsung's Smart Window

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)