Samsung szykuje tablety z 8- i 10-calowymi ekranami AMOLED

Samsung szykuje tablety z 8- i 10‑calowymi ekranami AMOLED

Samsung szykuje tablety z 8- i 10-calowymi ekranami AMOLED
Miron Nurski
06.12.2013 12:40, aktualizacja: 06.12.2013 14:23

Dobra wiadomość dla fanów AMOLED-ów: zanosi się na to, że Samsung już w przyszłym roku zaleje rynek tabletami z tego typu panelami.

Do tej pory jedynym tabletem z ekranem Super AMOLED w ofercie Koreańczyków jest zaprezentowany w 2011 roku Galaxy Tab 7.7. Nie da się ukryć, że wyprzedził on swoją epokę, ale był tak naprawdę jedynie urządzeniem eksperymentalnym. Na dłuższą metę produkcja średniej wielkości wyświetlaczy wykonanych w tej technologii okazała się nieopłacalna, więc przy kolejnych tabletach Samsung, podobnie jak konkurencja, postawił na panele LCD. OLED-y zostały natomiast zarezerwowane dla smartfonów i od niedawna telewizorów.

Ma się to jednak zmienić już za kilka miesięcy. Jak donoszą azjatyckie źródła, koncern jest gotowy do ruszenia z masową produkcją 8- i 10-calowych AMOLED-ów. Pierwsze urządzenia z nimi na pokładzie mają się pojawić w pierwszym kwartale 2014 roku.

Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem wyświetlaczy AMOLED, więc bardzo mnie te doniesienia cieszą. Co prawda ekrany stosowane w najnowszych tabletach stoją już na wysokim poziomie, ale i tak pozostają daleko w tyle za tym, z czym mamy do czynienia w smartfonach. Dobrze więc, że zaczyna się to zmieniać.

Źródło: Naver via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)