TipTalk - dzięki temu gadżetowi Samsunga odbierzesz telefon przykładając palec do ucha. Chcę to!

TipTalk - dzięki temu gadżetowi Samsunga odbierzesz telefon przykładając palec do ucha. Chcę to!

TipTalk
TipTalk
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
30.12.2015 15:42, aktualizacja: 30.12.2015 18:20

Swego czasu w hollywoodzkich filmach wrażenie robiły na mnie dwa gesty typu "like a boss" wykonywane podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Po pierwsze - kończenie połączenia ostentacyjnym zamknięciem telefonu z klapką. Po drugie - dociskanie palcem umieszczonej w uchu słuchawki, aby lepiej usłyszeć rozmówcę. O ile pierwszy gest odszedł już w niepamięć, o tyle ten drugi ma szansę wrócić do łask. Z tą różnicą, że obejdzie się bez słuchawki w uchu.

Już 6 stycznia rozpoczną się jedne z największych targów elektroniki konsumenckiej - CES 2016. Samsung zapowiedział, że podczas tego wydarzenia zaprezentuje światu dokonania Creative Labu, czyli projektu, w ramach którego Koreańczycy udzielają wsparcia swoim pracownikom w realizacji własnych pomysłów. Jedną z zapowiedzianych nowości jest gadżet o nazwie TipTalk.

TipTalk
TipTalk© Samsung

TipTalk to nafaszerowany elektroniką pasek do zegarka, który może być przyczepiony zarówno do smartwatcha, jak i tradycyjnego czasomierza. Dzięki niemu możliwe będzie prowadzenie rozmów głosowych bez konieczności korzystania ze słuchawek; wystarczy przyłożyć palec do ucha. Wiecie, no tak że niby macie kontakt z bazą.

Jak to działa?

Technologia ta ma także tę zaletę, że dźwięk przekazywany jest przez ciało bezpośrednio do ucha wewnętrznego; głos rozmówcy powinien być zatem wyraźnie słyszany nawet w bardzo głośnym otoczeniu, co też Samsung podkreśla w materiałach promocyjnych. Nie zostało co prawda sprecyzowane, jak dźwięk przekazywany jest w drugą stronę, ale domyślam się, że pasek ma wbudowany mikrofon.

Jak dla mnie bomba!

TipTalk, jak już wspomniałem, zostanie zaprezentowany podczas CES 2016, więc zapewne dopiero wtedy poznamy jakiekolwiek szczegóły na temat kompatybilności, wydajności baterii, sposobu ładowania czy - co najważniejsze - przewidywanego terminu rynkowej premiery.

Na targach pokazane mają zostać jeszcze dwa wynalazki C-Labu. Pierwszy z nich to WELT, czyli inteligentny pasek do spodni, który ma monitorować aktywność oraz nawyki życieniowe użytkownika.

WELT
WELT© Samsung

Ostatnie akcesorium to rink, czyli zakładane na dłoń obręcze pełniące rolę kontrolera ruchu do gogli wirtualnej rzeczywistości.

rink
rink© Samsung

Ja najbardziej czekam jednak na pasek TipTalk. Jeśli będzie działał bez zarzutu, a cena nie będzie zbyt wygórowana, będzie to moim zdaniem jedno z najciekawszych akcesoriów do smartfonów ostatnich lat.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)