Tizen cierpi na niedobór aplikacji, ale Samsung chce to zmienić

Tizen cierpi na niedobór aplikacji, ale Samsung chce to zmienić

Tizen cierpi na niedobór aplikacji, ale Samsung chce to zmienić
Łukasz Skałba
14.11.2016 11:33, aktualizacja: 14.11.2016 12:33

Android i iOS mają miliony aplikacji. Są też inne systemy operacyjne, takie jak na przykład mobilny Windows czy Tizen, na które aplikacji zdecydowanie brakuje. Ma się to jednak zmienić. Samsung spróbuje “przekupić” deweloperów.

Tizen to zaprezentowana w 2012 roku platforma rozwijana obecnie głównie przez Samsunga. Jest ona instalowana między innymi na większości smart zegarków Samsunga, sprzęcie RTV oraz na niektórych jego smartfonach z niższej półki cenowej (seria Z).

Tizen charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz... brakiem aplikacji. Często jego użytkownicy muszą obyć się smakiem nawet w przypadku bardzo popularnych, podstawowych programów. Teraz ma się to zmienić. Samsung ogłasza program finansowego wsparcia deweloperów odpowiedzialnych za najlepsze aplikacje.

9 milionów dolarów w 9 miesięcy

Akcja nosi nazwę Tizen Mobile App Incentive Program i będzie trwała od lutego do października, czyli 9 miesięcy. Przez ten czas, koreański gigant rozda programistom aż 9 milionów dolarów.

Zasady wyłaniania “zwycięzców” są proste. Wystarczy, że dana apka trafi do listy 100 najczęściej pobieranych w danym miesiącu. Każdy kto się na niej znajdzie, dostanie od Samsunga wypłatę w wysokości 10 tysięcy dolców (40 800 zł). Co miesiąc Samsung nagrodzi w ten sposób 100 deweloperów.

Nie ma żadnych ograniczeń co do rodzaju aplikacji. Może to być zarówno kolejna społecznościówka, jak i dowolna gierka. Co więcej, nagradzane będą nie tylko aplikacje nowe, ale również już obecne od jakiegoś czasu w sklepie Tizen. Wystarczy, że deweloper zgłosi swoją kandydaturę i znajdzie się w pierwszej setce najczęściej pobieranych.

Desperacki ruch Samsunga?

Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę niską popularność platformy Tizen, wcale nie będzie to takie trudne. A co do Samsunga, to… tonący brzytwy się chwyta. Nie sądzicie, że to dosyć desperacka akcja? Płacić deweloperom, żeby tworząc apkę na iOS i Androida, łaskawie przystosowali ją również do Tizena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)