Samsung Wave II S8530 oficjalnie zapowiedziany

Samsung Wave S8530
Samsung Wave S8530
Mateusz Żołyniak

07.10.2010 11:25, aktual.: 07.10.2010 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Samsung oficjalnie zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na nasz rynek kolejnego telefonu z systemem bada OS. Jest nim oczywiście Samsung Wave II S8530, o którym pisaliśmy już kilka dni temu.

Firma Samsung oficjalnie zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na nasz rynek kolejnego telefonu z systemem bada OS. Jest nim oczywiście Samsung Wave II S8530, o którym pisaliśmy już kilka dni temu.

Nowy model z bada OS pod względem specyfikacji nie będzie się bardzo różnił od pierwszego Wave'a S8500. Jedyna zasadnicza zmiana to zastosowanie większego, 3,7-calowego ekranu Super Clear LCD o rozdzielczości WVGA (480 x 800) zamiast 3,3-calowego ekranu Super AMOLED.

Na pokładzie telefonu nie zabraknie ponadto: układu Hummingbird o taktowaniu 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparatu 5 Mpix z podwójną lampą diodową i możliwością nagrywania wideo w jakości HD, WiFi b/g/n czy modułu Bluetooth w wersji 3.0.

Obraz

Duże zmiany zaszły jednak w systemie bada, który "awansował" do wersji 1.2. Najnowsza odsłona OS-a wnosi liczne poprawki wydajności i kilka nowych, interesujących funkcji. Najciekawszą z nich jest QuickType t9 Trace - odpowiednikiem Swype'a. Umożliwia ona szybkie wprowadzanie tekstu bez odrywania palca od ekranu telefonu.

Specyfikacja Samsunga S8530 przedstawia się następująco:

Obraz

Model w sprzedaży pojawi się w listopadzie i w pierwszej kolejności będzie dostępny na rynku francuskim. Potem Wave II trafi także do innych europejskich krajów. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jego cena na polskim rynku.

Oto jak Samsung prezentuje swoje nowe dziecko:

Samsung zapowiedział dziś wprowadzenie na rynek smartfona Samsung Wave II (GT-S8530) działającego w oparciu o najnowszą wersję platformy bada 1.2. Wave II to idealna mieszanka multimedialnych oraz komunikacyjnych funkcjonalności doprawionych nieograniczonymi możliwościami personalizacji gwarantowanymi przez otwartą platformę bada.

W Samsung Wave II zadbano o dobór komponentów najwyższej jakości. W ręce użytkowników trafi smartfon wyposażony w duży ekran dotykowy (3,7-calowy) Super Clear LCD, na którym z przyjemnością będzie można obejrzeć ulubiony film, serial czy kolekcję zdjęć. Nad płynnością pracy i wielozadaniowością czuwa zaś wydajny procesor 1 GHz. Telefon gwarantuje również dostęp do technologii Bluetooth 3.0, Wi-Fi w standardzie n, odbiornika GPS oraz aparatu 5 MPix z funkcją nagrywania wideo w jakości HD.

W najnowszym, działającym w oparciu o platformę bada, smartfonie Samsung Wave II zastosowano również wygodne narzędzie Social Hub. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje osobistego asystenta pozwalającego na zarządzanie kontaktami, e-mailami, SMS-ami, wiadomościami z komunikatorów oraz serwisów społecznościowych w jednej zintegrowanej książce kontaktów. Samsung Wave II zapewnia również dostęp do szerokich zasobów sklepu z aplikacjami Samsung Apps, dzięki którym każdy może dopasować funkcjonalności telefonu do swoich potrzeb.

Udoskonalone usługi w rodzaju QuickType t9 Trace gwarantują szybsze i prostsze wpisywanie tekstu niż w standardowych SMS-ach – zamiast wciskać poszczególne klawisze wystarczy jedynie przesunąć palec nad literami danego słowa, a urządzenie samo podpowie konkretny wyraz.

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)