Samsung Wave S8500 - multitasking [wideo]

Samsung Wave S8500 - multitasking [wideo]
Mateusz Żołyniak

21.05.2010 19:40, aktual.: 21.05.2010 21:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czas na kolejną wideoprezentację możliwości pierwszego smartfona z bada OS. Tym razem zaprezentuje, jak Samsung Wave radzi sobie z wieloma otwartymi w tle aplikacjami i jak wygląda zarządzanie nimi.

Poniżej filmik z prezentacją wielozadaniowości w Wave'ie. Na wideo możecie zobaczyć także takie aplikacje, jak: odtwarzacz mp3, przeglądarkę zdjęć z obsługą multitouch, przeglądarkę internetową, kalendarz, notatki, Daily Briefing (która zawiera serwis pogodowy AccuWeather, Yahoo! Finanse, Zadania i AP Mobile), Dziennik (bardzo podobny do HTC Footprints) czy klient Twittera.

Jak mogliście się sami przekonać, Wave bez trudu radzi sobie z wieloma otwartymi w tle aplikacjami (nawet wymagającymi, jak odtwarzacz mp3, nawigacja GPS, przeglądarka internetowa czy gra Asphalt 5), między którymi można łatwo i szybko przechodzić dzięki wygodnemu graficznemu przełącznikowi zadań. Można go wywołać w każdej chwili przez przytrzymanie przycisku Menu (lub z poziomu zakładki informacje o systemie w Ustawieniach) oraz dodatkowo umożliwia szybkie zamykanie niepotrzebnych programów (ikona minusa). Tyczy się to także aplikacji pobranych z Samsung Apps. Nie można minimalizować jedynie aparatu fotograficznego (szybki dostęp do niego jest możliwy, dzięki dedykowanemu przyciskowi).

Przy okazji, mogliście zobaczyć po raz kolejny, dużą wydajność układu Samsung S5PC110 (ARM Cortex A8) o taktowaniu 1GHz, którego wykorzystanie nawet przy kilkunastu działających w tle aplikacja i obciążającym interfejsie, rzadko przekraczało 50-60% - telefon działa bardzo płynnie i szybko. Jedyne momenty, kiedy układ dostawał sekundowej zadyszki, to chwile, w których Wave zaczyna pobierać i wysyłać duże paczki danych przy sporej liczbie otwartych w tle aplikacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)