Samsung Wave, Sony Eicsson Vivaz czy Samsung Omnia HD? - porównanie nagrywania w HD [wideo]

Samsung Wave, Sony Eicsson Vivaz czy Samsung Omnia HD? - porównanie nagrywania w HD [wideo]

Samsung Wave, Sony Eicsson Vivaz czy Samsung Omnia HD? - porównanie nagrywania w HD [wideo]
Mateusz Żołyniak
15.05.2010 15:15, aktualizacja: 15.05.2010 17:15

Samsung Omnia HD, Sony Ericsson Vivaz oraz Samsung Wave to jedne z nielicznych telefonów komórkowych na rynku, które potrafią nagrywać materiał wideo w rozdzielczości HD (720p). Obecnie w redakcji mamy te trzy modele i postanowiliśmy sprawdzić, który z nich ma najlepszą kamerę.

Przypomnę, że Omnia HD na rynku pojawiła się już rok temu i był to pierwszy smartfon, który nagrywał wideo w wysokiej rozdzielczości. Dlatego też, model ten może ustępować nowszym smartfonom, jak Vivaz, który pojawił się niedawno w sprzedaży, czy Samsung Wave, którego premiera planowana jest na koniec tego miesiąca. Czy jest tak w rzeczywistości?

Poniżej znajdziecie 6 filmików (po dwa dla każdego modelu), dzięki którym możecie porównać możliwości kamer w Vivaz, Wave'ie i Omnii HD. (Polecam oglądać je w HD).

Sony Ericsson Vivaz:

Samsung Omnia HD:

Samsung Wave:

Sony Ericsson Vivaz:

Samsung Omnia HD:

Samsung Wave:

Muszę przyznać, że byłem lekko zaskoczony wynikami porównania, gdyż spodziewałem się zwycięstwa Vivaza, który reklamowany był jako telefon mogący zastąpić kamerę. Niemniej, nowy model Sony Ericssona z nagrywaniem materiału w HD radzi sobie gorzej niż Wave, w którym funkcja ta jest tylko miłym dodatkiem. Oczywiście duża zasługa w tym mocnego układu Samsung S5PC110 o taktowaniu 1GHz oraz lepszego oprogramowania, w które wyposażono pierwszy smartfon z bada OS.

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)