Samsung winny! Musi przelać na konta Apple ponad miliard dolarów!

Samsung winny! Musi przelać na konta Apple ponad miliard dolarów!
25.08.2012 00:00
Samsung vs Apple (fot. businesstech.co.za)
Samsung vs Apple (fot. businesstech.co.za)
Adam Bialic
Adam Bialic

Znamy już wynik emocjonującego starcia sądowego gigantów rynku urządzeń mobilnych. Samsung musi ustąpić pola Apple.

Późno już, właściwie nie poszedłem jeszcze spać tylko dlatego, że przygotowywałem dłuższy tekst o Asusie PadFone, który pojawi się jutro. Informacja o zakończeniu batalii pomiędzy Apple a Samsungiem trafiła mnie jak grom z jasnego nieba i uznałem, że mogę sobie darować tak przyziemną rzecz jaką jest spanie, a koniecznie muszę przekazać Wam tę wiadomość.

[solr id="komorkomania-pl-118610" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5834,samsung-vs-apple-co-ma-z-tym-wspolnego-microsoft-kto-wlasciwie-jest-czarnym-charakterem-2" _mphoto="samsung-vs-apple-bt-1182-9c8003a.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2587[/block]

Sprawy pomiędzy tymi firmami toczą się w kilku krajach, jednak kluczowym dla tych firm rynkiem są Stany Zjednoczone, a tamtejszy sąd wydał dziś wyrok. Racje Apple uznane zostały w przytłaczającej ilości zarzutów. Wszystkie, czyli 21, wymienione w powództwie smartfony Samsunga naruszają, według ławników, patenty firmy z Cupertino. Co ciekawe Koreańczykom udało się obronić serię tabletów Galaxy Tab.

Po podliczeniu sum należnych za wykorzystanie patentów Jabłka konto Samsunga uszczuplone zostanie o niebagatelną sumę 1 051 850 000 dolarów.

[solr id="komorkomania-pl-115174" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6326,patentowa-szabelka-applea-skierowana-przeciw-htc" _mphoto="htc-logo-apple-8d055e19faed817ef.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2588[/block]

Liczba powyżej robi na mnie takie wrażenie, że nie jestem w stanie wyrazić co o tym wszystkim myślę. Pewne jest, że obie firmy miały swoje słuszne racje, ale ocenę finału tego procesu pozostawiam Wam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)