Samsung wkrótce ruszy z produkcją Apple A9 dla nowych iPhone'ów?

Samsung wkrótce ruszy z produkcją Apple A9 dla nowych iPhone'ów?

Man's hand holding CPU chip isolated on white background
Man's hand holding CPU chip isolated on white background
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
12.12.2014 15:41, aktualizacja: 12.12.2014 16:41

Samsung podobno przygotował już pierwsze egzemplarze testowe Apple A9. Układ, który ma trafić do kolejnych iPhone'ów, będzie wykonany w procesie technologicznym 14 nm.

Najnowsze informacje z Korei sugerują, że dział układów mobilnych Samsunga wysłał już do firmy z Cupertino pierwsze sample Apple A9. Rozwiązanie to wykonane ma być w nowym procesie technologicznym 14 nm FinFET, który wprowadzany jest obecnie w fabryce firmy w Austin (w stanie Teksas).

Masowa produkcja układów dla nowych iPhone'ów/iPadów rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, ale zastosowany proces litograficzny już teraz zdradza co nieco na ich temat. Zejście z 20 nm do 14 nm powinno sprawić, że Apple A9 będzie pobierać zauważalnie mniej energii niż model A8, a przy tym będzie cechować się jeszcze wyższą wydajnością pojedynczych rdzeni. Mówi się nawet, że wydajność procesora będzie o 20% wyższa, a pobór energii może zostać zmniejszony nawet o 35%.

Można spodziewać się, że Samsung będzie głównym dostawcą układów Apple A9, ale w ich produkcję powinna być zaangażowana również firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Ta korzystać ma z 16-nanometrowego procesu litograficznego, który zostanie wdrożony w drugim kwartale 2015 roku.

Źródło: Pocket-Lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)