Pierwszy smartfon z Tizenem sprzedaje się "lepiej niż oczekiwano". Wkrótce polska premiera?

Pierwszy smartfon z Tizenem sprzedaje się "lepiej niż oczekiwano". Wkrótce polska premiera?

Samsung Z1
Samsung Z1
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
17.02.2015 12:12, aktualizacja: 17.02.2015 13:12

Pierwsze wyniki sprzedaży Samsunga Z1 - smartfona z systemem Tizen OS - może i nie wywołują opadu szczęki, ale ponoć i tak przerosły oczekiwania producenta.

Na chwilę obecną Samsung Z1 dostępny jest w Indiach (od 14 stycznia) oraz Bangladeszu (od 3 lutego). Jak donosi BusinessKorea, na razie wyniki sprzedaży na tych rynkach kształtują się następująco:

  • Indie - 100 000 sprzedanych egzemplarzy
  • Bangladesz - 20 000 sprzedanych egzemplarzy

Warto również wspomnieć, że w przypadku pierwszego kraju ogólna sprzedaż smartfonów oscyluje w granicach 7 milionów sztuk miesięcznie, w drugim zaś co 30 dni rozchodzi się średnio 500 000 urządzeń. Udział platformy Tizen na tych rynkach wciąż jest zatem marginalny i ciężko mówić o dużym sukcesie, lecz z drugiej strony należy pamiętać, że mówimy o świeżym systemie, który musi sobie radzić w świecie od lat zdominowanym przez Androida.

Samsung Z1
Samsung Z1© Samsung

Samsung Z1 promowany jest we wspomnianych krajach jako alternatywa dla tanich smartfonów z Androidem cechująca się sprawnie działającą przeglądarką, dłuższą żywotnością baterii oraz prostym w obsłudze i intuicyjnym interfejsem. Czy to wystarczy, by wkrótce sprzedaż była liczona w milionach sztuk? Czas pokaże.

Na koniec informacja najważniejsza z naszego punktu widzenia. BusinessKorea twierdzi, że "w najbliższej przyszłości" Tizen powinien zadebiutować także w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Jeśli chodzi o smartfony z niższej półki cenowej, Polacy są otwarci na alternatywy dla Androida, o czym świadczy chociażby relatywnie silna pozycja Windows Phone'a w naszym kraju, więc mogłoby być ciekawie.

Źródło: BusinessKorea

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)