Samsung zaprezentował pierwszy na świecie składany wyświetlacz

Koncept urządzenia ze składanym ekranem
Koncept urządzenia ze składanym ekranem
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski

13.01.2014 11:22, aktual.: 13.01.2014 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Południowokoreański gigant swoje elastyczne wyświetlacze pokazuje na imprezach branżowych już od wielu miesięcy (a nawet lat). Niedawno do sprzedaży trafił nawet pierwszy smartfon wyposażony w tego typu panel, czyli Galaxy Round. W tym roku Samsung poszedł o krok dalej i przedstawił ekran, który można złożyć w pół.

Prototyp 5,68-calowego wyświetlacza AMOLED o takich właściwościach został pokazany garstce osób na wczorajszej imprezie w hotelu Encore Las Vegas. Co istotne, ma on warstwę dotykową, więc teoretycznie jest to gotowe rozwiązanie, które może być już stosowane w urządzeniach mobilnych. Teoretycznie, ponieważ inżynierowie Samsunga będą się musieli uporać z kilkoma problemami.

Przede wszystkim smartfony i tablety (albo w zasadzie hybrydy) z takimi ekranami będą otwierane przez użytkowników nawet kilkadziesiąt razy dziennie, czyli tysiące razy w ciągu całej żywotności produktu. Koreańczycy muszą więc zadbać o to, by wyginanie sprzętu na wszystkie strony przez kilka lat nie odbiło się na jakości wyświetlanego obrazu.

Składany ekran Samsunga
Składany ekran Samsunga© youtube.com

Kiedy z nowej technologii będą mogli korzystać konsumenci? W listopadzie ubiegłego roku jeden z wysoko postawionych pracowników Samsunga zapewniał, że pierwsze urządzenia ze składanymi ekranami trafią do sprzedaży w 2015 roku. W zasadzie dopiero wtedy będziemy mogli mówić, że na rynku mobilnym nastąpił przełom. Elastyczne ekrany oczywiście są już na pokładach takich urządzeń jak wspomniany wcześniej Galaxy Round czy LG G Flex, ale nie ma co ukrywać, że ich wykorzystanie jest jedynie sztuką dla sztuki. Próżno bowiem szukać praktycznych zastosowań takiego rozwiązania. Co innego, gdy półki sklepowe wypełnią się np. 7-calowymi tabletami, które będzie można złożyć w kostkę i wsadzić do kieszeni.

Wygląda więc na to, że zaczyna się spełniać wizja Samsunga przedstawiona w materiale zaprezentowanym na targach CES 2013. Ja już nie mogę się doczekać.

Źródło: ETNews via Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)