Samsung zmienia plany? Galaxy S22 Ultra jednak ma wyglądać inaczej

Samsung zmienia plany? Galaxy S22 Ultra jednak ma wyglądać inaczej

Samsung zmienia plany? Galaxy S22 Ultra jednak ma wyglądać inaczej
Miron Nurski
18.10.2021 11:35, aktualizacja: 18.10.2021 13:35

Jeśli należysz do grona osób, które krytykowały pierwsze wizualizacje Samsunga Galaxy S22 Ultra, chyba możesz odetchnąć z ulgą.

Pod koniec września pojawiły się przecieki, jakoby nadchodzący Samsung Galaxy S22 Ultra miał mieć charakterystyczną wysepkę z aparatami w kształcie litery P.

Od początku mówiło się, że wygląd telefonu nie został jeszcze sfinalizowany i Koreańczycy mogą wprowadzić zmiany. W ostatnich nasiliły się głosy, według których projekt wysepki P trafił do kosza, co pokrywa się z najnowszymi przeciekami na temat wzornictwa.

Samsung Galaxy S22 Ultra na nowych wizualizacjach

Serwis LetsGoDigital nawiązał kontakt z byłym pracownikiem Samsunga, który dysponuje ponoć wiarygodnymi informacjami na temat planów firmy.

Samsung Galaxy S22 Ultra - wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy S22 Ultra - wizualizacja na podstawie przecieków© LetsGoDigital.org

Według najnowszych doniesień, Samsung Galaxy S22 Ultra w ogóle nie będzie miał wysepki z aparatami. Zamiast tego Samsung ma zastosować wystające obiektywy.

Zmianie nie uległy natomiast ponoć plany dotyczące bryły telefonu; ta w dalszym ciągu ma być kanciasta i nawiązująca wizualnie do modelu z linii Galaxy Note.

Samsung Galaxy S22 Ultra - wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy S22 Ultra - wizualizacja na podstawie przecieków© LetsGoDigital.org

Sztandarowym kolorym obudowy ma być czerwień.

Dlaczego Samsung w ogóle eksperymentuje z wyglądem Galaxy S22? Problemem jest ponoć rysik S Pen

Każdy smartfon z linii Galaxy S21 ma wysepkę zintegrowaną z metalowym obramowaniem. Takie wzornictwo ma zostać zaadoptowane także przez modele S22 i S22 Pro.

Samsung Galaxy S22 - wizualizacja na podstawie przecieków
Samsung Galaxy S22 - wizualizacja na podstawie przecieków© twitter.com/OnLeaks / Zouton.com

Dlaczego w przypadku Galaxy S22 Ultra Samsung kombinuje z wyglądem? Liczne doniesienia wskazują na to, że chodzi o wbudowany slot na rysik. Gdyby w jednym telefonie firma miała zastosować dużą metalową wysepkę, 6,8-calowy ekran i rysik, waga wzrosłaby ponoć do nieakceptowalnego poziomu.

Z jakiegoś powodu Koreańczycy podobno nie chcą wprowadzić na rynek telefonu, który ważyłby więcej niż Galaxy S21 Ultra (228 g). Mówi się, że właśnie z tego powodu zapadła decyzja, że moduł aparatu musi zostać zmodyfikowany, by zmniejszyć jego wagę. Samsung miał eksperymentować z wieloma różnymi projektami; wliczając w to wspomnianą wcześniej wysepkę P.

Ostatecznie firma miała zdecydować się na projekt, z którym ma już doświadczenie. Wystające obiektywy zamiast wysepki ma już przecież Galaxy A32.

Nieoficjalnie mówi się, że seria Samsung Galaxy S22 zadebiutuje na początku 2022 roku.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)