Samsung zmienia plany w związku z debiutem Galaxy Note'a 4. Sprzedaż rusza w tym tygodniu, ale...

Samsung zmienia plany w związku z debiutem Galaxy Note'a 4. Sprzedaż rusza w tym tygodniu, ale...

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4
Źródło zdjęć: © Samsung
Miron Nurski
24.09.2014 07:48, aktualizacja: 24.09.2014 09:48

Minęły już 3 tygodnie od premiery Galaxy Note 4, a phablet wciąż nie trafił do sprzedaży. Początkowo mówiło się o globalnej premierze w październiku, ale gigant musiał nieco zmienić swoje plany.

Samsung informuje, że sprzedaż Galaxy Note'a 4 ruszy już 26 września. Zanim jednak chętne osoby zaczną już odliczać gotówkę, muszę Was rozczarować: dotyczy to wyłącznie Korei Południowej.

Wspomniana data nie jest raczej przypadkowa, bo dość tutaj wspomnieć, że dokładnie tego samego dnia będzie miała miejsce druga fala debiutu nowych iPhone'ów. Smartfony pojawią się w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, Włoszech, Liechtensteinie, Luksemburgu, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Katarze, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Szwecji, Tajwanie, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz na Wyspie Man. Na chwilę obecną iPhone'a 6 można już kupić Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Portoryko, Singapurze oraz Wielkiej Brytanii.

Na terenie Korei Południowej Galaxy Note 4 bynajmniej nie będzie konkurował z iPhone'em 6 (przynajmniej na razie), ale nietrudno się domyślić, że Samsung przyspieszył jego premierę pod presją Apple'a i gdyby mógł, wprowadziłby go od razu na inne rynki. Takie dane podaje zresztą serwis Korea Times. Warto dodać, że modele iPhone 6 i 6 Plus rozeszły się już w 10 milionach egzemplarzy.

No właśnie - gdyby mógł. Ruch Samsunga może wskazywać na to, że liczba wyprodukowanych egzemplarzy jest mała i producent nie jest jeszcze gotowy na międzynarodową ekspansję. Kiedy będzie? Firma zapewnia jedynie, że urządzenie pojawi się w 140 krajach przed końcem października. To można interpretować różnie, ale podejrzewam, że będzie to raczej dosłownie końcówka października.

Cóż, niestety taka jest cena utrzymywania produktu pod kotarą tajemnicy aż do dnia premiery. Wygląd iPhone'a 6 wyciekł bardzo wcześnie, co prowadzi do oczywistego wniosku, że równie wcześnie maszyny produkcyjne ruszyły pełną mocą.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)