Samsung zmienia zdanie i po cichu wprowadza Value Packa [zdjęcia]

Brak aktualizacji dla SGS-a? Nope. Chuck Testa
Brak aktualizacji dla SGS-a? Nope. Chuck Testa
Michał Brzeziński

07.01.2012 08:00, aktual.: 07.01.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreański producent jest chyba najmniej zdecydowaną firmą, jeśli chodzi o aktualizacje. Wygląda na to, że użytkownicy Samsunga Galaxy S jednak nie zostaną na lodzie i zasmakują chociaż odrobinę Ice Cream Sandwich.

Nawet historia aktualizacji HTC Desire do Gingerbreada nie była tak skomplikowana jak obecne działania Koreańczyków. Z początku z niepotwierdzonych informacji wynikało, że Android 4.0 powinien bez przeszkód trafić na Galaxy S. Rzeczywistość okazała się inna: na ICS-a nie ma co liczyć, a powodem są zbyt duże wymagania sprzętowe. Po proteście użytkowników jednego z najpopularniejszych smartfonów z systemem Google'a Samsung postanowił ponownie przemyśleć sytuację.

Postanowiono dodać tzw. Value Packa, który wprowadza niektóre funkcje z nowego Androida. To marne pocieszenie dla konsumentów wymagało od producenta za dużo pracy i użytkownicy Galaxy S mieli nie otrzymać już żadnej aktualizacji. A jednak do Internetu trafił oficjalny ROM, który wydaje się zaprzeczać tym słowom.

Wersja systemu to I9000XXJVU (Android 2.3.6) i stworzona została 28 grudnia. Wprowadza następujące dodatki:

  • Face Unlock,
  • ekran blokady znany z Galaxy Note'a,
  • usprawnienie interfejsu aparatu,
  • możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania wideo,
  • aplikacja do edytowania zdjęć z Galaxy S II.

Jak widać, nie są to wyłącznie kosmetyczne zmiany, do jakich przyzwyczaił nas producent. Samsung po cichu zrobił naprawdę dużą aktualizację, a największym zaskoczeniem jest Face Unlock. Jestem ciekaw, czy to tylko początek upodabniania Gingerbreada do Ice Cream Sandwich i czy zobaczymy jeszcze więcej usprawnień. Mam nadzieję, bo to jedyny sposób, aby Samsung nie narobił sobie wielu wrogów.

Galaxy S Value Pack | fot. xdadevelopers.com, sammobile.com
Galaxy S Value Pack | fot. xdadevelopers.com, sammobile.com

Początkowe opinie o systemie są dobre, a jedynym mankamentem wydaje się niedopracowane tłumaczenie, np. niezależnie od ustawień języka opcja blokady ekranu to "Face recognition".

Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda Android 4.0 na Galaxy S II - zmian w stosunku do Gingerbreada nie było zbyt dużo. Interfejs ustawień, Face Unlock, usuwanie notyfikacji i zmieniony multitasking - reszta potencjalnych zmian była skutecznie przesłonięta przez TouchWiza.

Dlatego też przy odrobinie wysiłku ze strony Samsunga niektórzy użytkownicy telefonów z serii S nie zobaczą różnicy pomiędzy systemem na obu urządzeniach. Wnętrze będzie zupełnie inne, ale nie ma to znaczenia dla przeciętnego użytkownika.

Dobrze wiedzieć, że właściciele Galaxy S mogą otrzymać chociaż częściową rekompensatę za brak Ice Cream Sandwich. Na pewno lepszy Value Pack niż nic, chociaż miejmy nadzieję, że to nie koniec miłych niespodzianek. Ta aktualizacja jest jasnym przekazem: "Na najnowszego Androida nie macie co liczyć, ale ciągle o Was pamiętamy".

Źródło: SammobileXDAdevelopers

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)