Samsung zmienia zeznania. Niedziałające akcesoria do Note'a 3 to wynik "błędu"

Samsung zmienia zeznania. Niedziałające akcesoria do Note'a 3 to wynik "błędu"

Samsung zmienia zeznania. Niedziałające akcesoria do Note'a 3 to wynik "błędu"
Miron Nurski
28.01.2014 00:32, aktualizacja: 28.01.2014 13:50

Ciąg dalszy akcesoryjnej afery z Galaxy Note'em 3 i KitKatem w rolach głównych. Wygląda na to, że sprawa została zakończona definitywnie i, na szczęście, pomyślnie dla użytkowników.

Dzięki forumowiczom z XDA Developers wyszło na jaw, że po ostatniej aktualizacji oprogramowania dla Galaxy Note'a 3 (Android 4.4 KitKat) w urządzeniu aktywny jest chip identyfikacyjny, który blokuje działanie akcesoriów firm trzecich. Spekulowałem wtedy, że po aferze, jaka wybuchła w sieci, Samsung najpewniej zasłoni się pomyłką lub chociaż uruchomi jakiś program wymiany nieoficjalnych akcesoriów na oficjalne, żeby przynajmniej użytkownicy na tym wszystkim nie ucierpieli. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy następnego dnia niemiecki serwis All About Samsung otrzymał od Samsunga takie oto oświadczenie:

Aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze doświadczenia użytkownika płynące z korzystania z produktów Samsunga, zalecamy używanie wyłącznie naszych oryginalnych akcesoriów. Oczywiście klienci w dalszym ciągu mogą sięgnąć po akcesoria firm trzecich. Niemniej jednak pełna funkcjonalność naszych urządzeń i akcesoriów może być zapewniona wyłącznie przez oryginalne produkty, gdyż tylko to gwarantuje, że sprzęt i akcesoria są idealnie do siebie dopasowane. Zależność między wersją Androida 4.4 oraz rzekomą niekompatybilnością z akcesoriami firm trzecich nie istnieje.

Jak nietrudno się domyślić, słowa te były marną pociechą dla osób już używających zakupionych przez siebie akcesoriów, które z dnia na dzień po prostu przestały działać. Głosy niezadowolenia nie ucichły więc nawet na moment, a wręcz przeciwnie. Koreańczycy musieli więc zabrać głos ponownie. Ich oświadczenie pojawiło się na łamach serwisu Ars Technica.

Zidentyfikowaliśmy problem ze zgodnością oprogramowania Galaxy Note'a 3 z akcesoriami firm trzecich po aktualizacji do Androida 4.4 KitKat. Aktualizacja oprogramowania zostanie udostępniona wkrótce. Jesteśmy zobligowani do oferowania zróżnicowanych i niezawodnych mobilnych doświadczeń wszystkim klientom i rozwiązywania wszelkich problemów spowodowanych aktualizacjami, które związane są zarówno z produktami Samsunga, jak i akcesoriami innych producentów.

Oczywiście niespecjalnie chce mi się wierzyć w to, że chip identyfikacyjny został aktywowany niechcący (i zapewne równie niechcący został w urządzeniu zamontowany), ale miło, że Samsung nie pozostał głuchy na skargi użytkowników i zapowiedział rozwiązanie problemu. Pozostaje mieć nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Ta sprawa pokazuje, że nawet najwięksi gracze muszą się liczyć ze zdaniem swoich klientów. Wystarczył jeden post na forum, w którym użytkownik poskarżył się na niedziałające akcesorium, by ruszyła lawina, która ostatecznie zmusiła giganta mobilnego rynku do zmiany polityki. Da się?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)