Samsung zapowiada ekrany OLED stworzone z myślą o... 5G

Samsung zapowiada ekrany OLED stworzone z myślą o... 5G

Samsung nie potwierdza, czy Galaxy S20 ma nowy typ ekranu
Samsung nie potwierdza, czy Galaxy S20 ma nowy typ ekranu
Patryk Korzeniecki
27.02.2020 17:41, aktualizacja: 27.02.2020 18:41

Technologia 5G jest dosyć prądożerna, co wymusza spore akumulatory w telefonach. Samsung zawalczył jednak z problemem energooszczędnym wyświetlaczem.

Technologia 5G jest dosyć prądożerna. Anteny obsługujące sygnał nowej generacji pobierają zauważalnie więcej energii. To jeden z powodów, dla których akumulatory współczesnych smartfonów zbliżyły się do magicznej pojemności 5000 mAh (takie ogniwo znajdziemy np. w Samsungu Galaxy S20 Ultra).

Samsung rozumie sytuację i spróbuje zminimalizować problemem dzięki energooszczędnym wyświetlaczom.

Samsung zminimalizował pobór prądu, ale nie tylko

Samsung zaprezentował światu unowocześniony ekran typu AMOLED. Firma chwali się, że konsumpcja energii przez wyświetlacz spadła z 1,5 wata do 1,3 wata. Daje to 15 proc. mniej zużywanego prądu.

Nie wydaje się to dużo, jednak weźcie pod uwagę, że inne podzespoły też są coraz bardziej energooszczędne. Jak to mówią - grosz do grosza, a będzie kokosza.

Samsung informuje, że udało mu się także zredukować ilość emitowanego niebieskiego światła z 7,5 proc. do 6,5 proc., czyli o ponad 13 proc.. Według Samsunga to najniższa wartość na rynku. Ma to ochronić nasze oczy przed wpływem szkodliwego promieniowania.

Firma kontynuuje swoje badania i dalszy rozwój wyświetlaczy, skupiając się na zwiększeniu ilości emitowanego światła przy tym samym poborze energii, co pozwoli na budowanie bardziej energooszczędnych, a może i jaśniejszych paneli.

Obraz

Dużo mówi się o energooszczędnych procesorach wykonanych w niskich procesach litograficznych czy pamięciach RAM LPDDR5 pobierających mało prądu. Z kolei jednym z najbardziej "łakomych" podzespołów są właśnie ekrany, które zajmują praktycznie cały front. Miło, że Samsung zwrócił uwagę również na nie.

Samsung nie poinformował, kiedy nowa generacja OLED-a trafi na rynek, ale być może stanie się to lada moment. Bardzo prawdopodobne, że nowy typ wyświetlaczy został zastosowany już w Galaxy S20.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)