Samsung zwiększy produkcję AMOLED-ów do 30 mln miesięcznie

Samsung zwiększy produkcję AMOLED-ów do 30 mln miesięcznie09.09.2010 12:10
Samsung zwiększy produkcję AMOLED-ów do 30 mln miesięcznie
Karolina Adamus

Ponad dwa miliardy dolarów przeznaczył Samsung na budowę nowej fabryki. Wszystko po to, aby sprostać coraz większym zapotrzebowaniom na ekrany AMOLED. W lipcu przyszłego roku w Seulu ruszy kolejny zakład produkujący nowy typ wyświetlacza. Dzięki temu firma będzie w stanie zaopatrzyć rynek w 10 razy więcej ekranów AMOLED i Super AMOLED niż do tej pory.

Wielu producentów, w tym głównie HTC i sam Samsung, ucierpiało z powodu zbyt małej liczby produkowanych ekranów AMOLED, które znalazły się w najnowszych dotykowych modelach telefonów. Klienci musieli cierpliwie czekać na wymarzone modele Androidów, aż te w końcu z dużymi opóźnieniami trafią na rynek.

Samsung chce uniknąć podobnej sytuacji w przyszłym roku, dlatego zwiększa produkcję AMOLED-ów. W lipcu 2011 roku, kiedy ruszy fabryka Samsung Mobile Display, firma będzie w stanie wyprodukować 30 milionów ekranów miesięcznie. To dziesięć razy więcej w porównaniu z 3 milionami produkowanymi aktualnie każdego miesiąca.

Samsung przewiduje, że zapotrzebowanie na ekrany AMOLED będzie rosło. Według prognoz firmy w 2015 roku aż 700 milionów urządzeń ma być wyposażonych w wyświetlacz tego typu, zarówno standardowych, jak i Super AMOLED.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)